maped
12.08.21,10:32
Poprosím o poradenie. Konateľ si robí cestovné náhrady s použitím vlastného motorového vozidla.
V 7/2021 bol však aj ubytovaný. Faktúra za ubytovanie je vystavená na sro. Takúto faktúru zaradím medzi dodávateľské fa a uplatním z nej dph 10%?
Nedávam ju do cestovného príkazu? Z cestovného by som nevedela uplatniť dph.
Zaúčtujem ju na účet 518? Je to takto správne?
Ďakujem veľmi pekne.
Tweety
12.08.21,08:55
Podľa mňa nebola ubytovaná firma ale konateľ. Nárok na uplatnenie odpočtu dph nie je. Ubytovanie patrí do nákladov na pracovnú cestu , teda účet 512.
maped
12.08.21,09:19
Majka, ďakujem, teda faktúru priložím k cestovnému a dám v plnej výške ubytovania s dph?
Ešte dopĺňam, vo faktúre nie je uvedené žiadne meno, iba ubytovanie od do a faktúra je teda na sro.
Faktúra je uhradená v hotovosti. Teda úhradu faktúry tiež nechám priloženú pri cestovnom?
avalik
12.08.21,10:54
ano ak je faktura na firmu ... sluzby 518 a odpocet DPH,

firma zabezpecila zamestnancovi ubytovanie a teda vo vyuctovani CN ubytovanie nebude mat,
v CP by malo byt uvedene ze ubytko zabezpecene zamestnavatelom
avalik
12.08.21,10:56
nesuhlasim
maped
12.08.21,11:00
Ďakujem pekne.
Dostala som dva rozdielne názory, Tweety písala niečo iné. :) Avalik urobím tak. Tú poznámku dám dole na cestovné? Stačí? Úhradu fa dám normálne cez pokladňu.
avalik
12.08.21,11:08
poznamku daj do cestovneho prikazu - ten moze mat roznu formu, nie je urcene oficialne tlacivo
maped
17.08.21,13:42
avalik môžem sa ešte niečo k tomu cestovnému spýtať? V cestovnom si neuplatňuje ani stravné i keď tam bol ubytovaný. Nemusí si? Nie je to podmienkou?
Ďakujem veľmi pekne.