Iveta Kolibárová
12.08.21,13:54
Dobrý deň, bol mi priznaný čiastočný invalidný dôchodok 50percent, zamestnávateľa som informovala o zmene, pracovala som 10r, ako predavačka, podľa posudku môžem vykonávať prácu podľa vzdelania, ale nesmiem vykonávať prácu len v prostredí bez zvýšeného nároku na zrak ako náhradu mi ponúkol miesto pri pečive, kde sa pečie pečivo a obsluhuje pec,kontrola záruk, môžem odmietnuť túto prácu, ? Pracovná doba by bola na 6h nie 4h, môžem odmietnuť?ak odmietnem mám nárok na odstupné?
Núti na dať výpovede,, prácu mi náhradnú ponúkol!
veronikasad
12.08.21,11:58
Vhodnosť ponuknutej práce by mal posúdiť lekár pracovnej zdravotnej služby alebo tvoj obvodný lekár . Od jeho posudku závisí tvoj nárok na odstupné.
Iveta Kolibárová
12.08.21,12:46
Tak že nesúhlasiť,!,, ísť za svojou , lekárkou,,, pokladňa je menej nebezpečná ako pec, kde pre oči môžem prísť k popáleninám, zoberie si zamestnávateľ na zodpovednosť ak dôjde k úrazu?
pavol54
12.08.21,12:57
regionálny úrad verejného zdravotníctva posudzuje vhodnosť pracovného miesta pre čid tam odovzdáš posudok zo soc poist s návrhom na pracovné zaradenie
ivka70
13.08.21,04:11
Nemusis prijat pracu na kratsi uvazok, ako mas v zmluve, mozes ju odmietnut.
Narok na odstupne v pripade, ze ti da zamestnavatel vypoved z dovodu, ze si stratila schopnost nadalej vykonavat pracu, ostava.
buchač
13.08.21,05:06
Iveta Kolibárová (Včera 15:46) ,,, pokladňa je menej nebezpečná ako pec, kde pre oči môžem prísť k popáleninám, zoberie si zamestnávateľ na zodpovednosť ak dôjde k úrazu?
=====================
No hej...ale v pokladni môžeš zle nablokovať alebo vydať z hotovostnej platby. Zoberieš si zodpovednosť na seba ?
no budeš musieť, veď kto iný by platil prípadné manko ?

....a nie sú náhodou tie pece na prevádzke elektrické ?
K úrazu prídeš predsa svojou neopatrnosťou a nie kvôli očiam...či ? Aký úraz by mohol nastať pri vyberaní plechov z pece, ak budeš mať na rukách rukavice ?
misoft
13.08.21,08:47
Hmmmm.... pec na pečivo... nebezpečná pre oči? Skôr pre ruky, keď budeš to pečivo vyťahovať. Obsluha pece? Dáš zmrazené rožky do pece, otočíč minutkami, stlačíš ON a potom len kukáš, či sa upiekli. Toť vsjo.