mimiix
12.08.21,20:21
Dobrý deň,
máte niekto z Vás skúsenosti s mužmi z francúzskej légie? Priamo osobne poznáte, respektíve je to váš manžel, rodinný príslušník?
Veľmi veľa viac menej zlého som na týchto mužov počula, vraj to na nich zanechá “následky” v podobe nevhodného správania… Preto chcem vedieť vaše osobné skúsenosti. Sú to len fámy alebo?
buchač
13.08.21,05:31
Hm...a to si kde nabral, že POČAS VÝCVIKU v légii reálne lietajú nejaké včeličky ?
...a koľkože tých včeličiek okolo teba letelo....?
...a aj ťa niektorá pichla ?
misoft
13.08.21,08:43
Pekná volovina!
Pri výcviku lietajú "včeličky" OD vojaka k terčom, v prípade iného výcviku so streľbou nelietajú "včeličky", len to robí puk-puk-puk....
Skončila doba "schopen - odveden".... veď pri výcviku so "včeličkami" by nestačili dopĺňať stavy... a vojenské špitále by boli plné, prípadne hrobári by nestíhali kopať....
Oliwa
13.08.21,09:11
Láska?
korela
13.08.21,09:51
Základná otázka mala skôr znieť, aký druh mužov vstupuje do légií.
buchač
13.08.21,09:57
korela....no povedz nám, ty si určite v obraze...o aký druh mužov sa jedná ???
mimiix
13.08.21,11:38
@korela aký druh mužov vstupuje do légii?
vlado 33
17.08.21,22:13
Vy dvaja ste sa teda zišli gumáci...alebo gumkáči? Vás včielky určite neminuli. Teba Čierný Barón určite nie, tebe to v niečom pomohlo. Spomenul si si na rozprávku o Ferdovi Mravcovia a Truhlíkovi.
duves
18.08.21,04:30
Kedysi za mieru bola základna vojenska služba. Uplne bežne sa hovorilo, že odišiel chlapec a vrátil sa po 2 rokoch muž. Osobne si neviem predstaviť niečo "naživo", pozri si film Čata: https://www.csfd.cz/film/8759-ceta/prehled/
buchač
18.08.21,04:49
Duves...pozri si (ak si nevidel) tento film.
https://www.csfd.cz/film/6200-pahorek/prehled/

P.S.:
Na ZVS sme mali na cvičáku pahorok...;)
To ti bol vtedy iný level výcviku...dnešné sračky by dušu vypľuli, ich mobily by prišli okamžite o celú kapacitu batérie a sociálne siete by padli...:D :D :D
duves
18.08.21,05:10
videl som. "žijem si jak na zámku, ať to trvá věčně...". To boli vojaci čo boli v base.
misoft
18.08.21,15:33
Zato ty si "ostrieľaný" - ale B*L*B! Alebo práve ten Truhlík, čo všade bol, všetko videl, všetko zažil. A okolo teba lietali včeličky... ale tie - nasraté - z blízkeho úľa!
majkii
18.08.21,20:05
o jednom seržantovi cudzineckej légie sa písalo v blogu https://dennikn.sk/blog/1609120/dalibor-kohar-nova-posila-svrcekovych-slovenskych-brancov/

názor si urobí každý sám
buchač
19.08.21,04:51
Chceš názor ???
Na základe toho slintu si urobiť názor ? Fujtajbl, veď tam je popísané všetko možné, len o légii samotnej ani zmienka.

Kde je napísané, že ich je taká väčšina ?
Čo potom povedať o tých, čo v légii neboli, neboli dokonca ani len na vojenčine...no pritom majú tak extrémne názory, ako keby ich dojčil sám Goebbels.

Povedal by som, že už samotná otázka v téme je bohovo od veci.
Chobot
19.08.21,06:35
Podľa mňa je jedno, či je niekto v légii, či absolvoval ZVS, či robí pri sústruhu či je vo vedení firmy. Vždy je to o povahe človeka. Neverím, že by to človeka zásadne zmenilo. Skôr by som povedal, že určité typy ľudí si hľadajú svoje prostredie, alebo do neho patria. Napr. kriminálnik skončí v base, lebo pácha trestné činy. Nie naopak, že by slušný človek po odsúdení (nejakého nie násilného trestného činu) a odpykaní trestu by sa stal kriminálnikom na celý život.

Taktiež násilník si bude hľadať koníčky, kde môže svoje sklony prejaviť - napr. sa dá na box, zápasenie či iný typ kontaktného športu. Bitkárom sa niekto nestane preto, lebo chodil v mladosti na box.

Takže posudzovať niekoho podľa toho, že bol v légii sa nedá. Buď je dobrý človek, alebo nie alebo je niečo medzi tým.
majkii
19.08.21,08:20
Búchač. "....Kde je napísané, že ich je taká väčšina ?...."

Kde tvrdím, že je taká väčšina? Aká bola otázka ?
mimiix "Dobrý deň,
máte niekto z Vás skúsenosti s mužmi z francúzskej légie? Priamo osobne poznáte, respektíve je to váš manžel, rodinný príslušník?...."

Keďže nepoznám priamo legionára dal, som link na tohto jedinca, lebo to bol reálny člen francúzkej cudzineckej légie,
Ak poznáš reálneho legionára, opíš skúsenosť, alebo daj link, taká bola totiž otázka a súhlasím samotná otázka v téme je od veci
buchač
19.08.21,10:03
Linkov mám k dispo viacero, už som si ich pozrel pred pár dňami.
Lenže to sú trochu iné zdroje, kde sa vyjadrujú k veci samotní legionári, vyjadrujú sa k histórii légie, k výcviku, k nasadeniu...a v neposlednej miere k hrdosti k légii samotnej.
Lebo nie je zdroj ako zdroj...a tu sa DenníkN potreboval realizovať a spojil dve absolútne rozdielne veci.

Či poznám nejakého legionára ?
Nie, nemal som tú česť...ale zároveň podotýkam, ak by to bol opak, tak by som sa s tým nechválil a túto okolnosť by som si (práve kvôli legionárovi) nechal pre seba.
majkii
19.08.21,10:33
Pozor, to nie je článok N-ka, to je faktografia blogera, ktorý sa v tom čase venoval slovenským žoldnierom na UA, a medzi nimi sa ocitol aj tento pán, ktorý sa netajil tým, že bol v légii. O väčšine legionárov sa verejne nedozvieme, že slúžili v cudzej armáde, tento svoje názory a svoju minulosť prezentoval na socialnych sieťach, preto vznikol aj ten blog (predpokladám)
vlado 33
24.08.21,08:42
Jedného poznám, fajn človek. Problém je, že teraz ho hľadá už aj Interpol. :D Bude to láska, len si musíš zvyknúť na určite výpadky. :D:D:D Určite ste o ňom počuli :)
vlado 33
24.08.21,10:28
Si ma pobavil
vlado 33
24.08.21,10:44
Chobot, do légie normálny človek nepôjde.
dmc
25.08.21,07:02
Poznám dvoch chalanov čo boli v Légii dlhšiu dobu. Jeden je úplny "pohodák" - nekonfliktný, užíva si život, usmievavý, dobráčisko. Druhý je podľa môjho názoru trošku "vymletý" a tak sa aj správa. Takže je to ako medzi inými ľuďmi. Jeden je v pohode, druhý je iný. Nedá sa to paušalizovať - rovnako ako medzi väčšinou populácie.