glen
13.08.21,16:53
Chcem sa spytat na situaciu, ze ked som zrusil zivnost elektronicky cez slovensko.sk, tak ci musim okrem toho este nieco urobit, niekam ist a podobne? Na internete som nasiel ze nie, okrem navstevy danoveho uradu a odovzdania karticky s dic, avsak na slovensko.sk sa vyslovene pise ze netrba nic a zivnotensky urad to uz vsetko vybavi sam(pre istotu som si spravil aj screenshot), takze ratam ze ta navsteva bola po starom. Ale pre istotu sa spytam, ci niekto neviete nahodou.

---

tak som pisal na financnu spravu a treba ist na danovy osobne. minimalne odovzdat dič kartu ale hlavne podat ziadost o zrusenie pre registraciu na dan. to ide aj elektronicky alebo postou ale tu osobnu navsevu kvoli tomu kusu blbeho laminatu tam musite podstupit.
Katy a R
13.08.21,15:43
Tá návšteva DU znamená - že treba ukončiť registráciu na daň z príjmov (je na to predpísaný formulár) - a vrátiť kartičku DIČ. DU o tom vydá rozhodnutie, ktoré ti normálne pošle poštou. Takže ak si komunikoval elektronicky - skús, či ten formulár tam je a či sa ti podarí odoslať. Ale tú kartičku aj tak treba buď osobne, alebo poštou. Píšem len teoreticky - ešte som to neskúšala - ja by som zbehla na ten DU. (hlásenie o ukončení živnosti zo ŽU už tam majú).
Keď som sa vlani pokúšala poslať DP elektronicky - po ukončení živnosti - nešlo mi vôbec odoslať (normálne mi šlo vyplniť formulár ...ale odoslať ani zasvet - tak peknekrásne papierovo ;) ).