Cennet
13.08.21,19:22
Mate prosim niekto skusenosti s nakupom na WISH ?
ivka70
13.08.21,19:12
Je to len predražený aliexpres, všetko po tvojej objednávke objednajú tam.
Našli i to isté objednas casto násobne lacnejšie.
Cennet
14.08.21,04:03
buchač
14.08.21,04:46
Pozri sa sem...dala si síce link na tovar, ale myslíš si, že sa niekto bude registrovať na danú stránku, aby si pozrel a porovnal oba obchody ? Pritom si nedala link na bike z Allexpresu.
...a ozaj...čo je to v tomto prípade nižšia cena ?

Tu ani tak nejde o to, či sa jedná o spoľahlivý obchod. Tu ide o niečo úplne iné.
Kúpiť tovar za niekoľko stovák zo zahraničia ?
No ja neviem, ale čo taká záruka ?
Zaplatiť dph, clo a prípadne si to vybehávať ?
No ja neviem, či by sa mi chcelo.

Takže záverečná otázka by znela...koľko stojí taký bike na Slovensku/Čechách ?
Cennet
14.08.21,05:23
Na Wish 324 € s dph,na SR 1600 €. Clo sa neriesi, maju to v sklade EU
buchač
14.08.21,07:21
Tak mi vysvetli, že prečo ten istý bike stojí na Ali
cca 1500€....a dokonca na Slovensku 1600€ ?
https://www.aliexpress.com/item/33050277763.html
Ale ty tvrdíš, že na wiši je cena iba 340€ ?

Niečo mi tam nepasuje...mám taký pocit u zlatej žily, že tak trochu zavádzaš, prípadne robíš reklamu...alebo oboje.
misoft
14.08.21,07:30
@Cennet - ak je tam cena 324€ (dokonca s DPH) - a na Ali 1500 a na SK 1600 - už TOTO musí rozsvietiť kontrolku, že tu niečo riadne smrdí!

A ešte niečo! Wish.com má svoju stránku - toto je na FB - a obchody na FB sú často veľmi, veľmi pochybné.
Cennet
14.08.21,09:17
@ buchač reklamu ? pozri foto hore. Zaujima ma, kto ma SKUSENOSTI a nie omacky
buchač
14.08.21,09:29
Cennet (Dnes 12:17) Zaujima ma, kto ma SKUSENOSTI a nie omacky
===================
Omáčky ? Tak sa pozri, čo je omáčka...hnusná, zlá, nevkusná...na trt !
https://www.porada.sk/t322451-serial-ako-skoncila-epizoda.html#post3151600

Skúsenosti ?
Tie ja mám na rozdávanie. Pochopila si vôbec, o čom som písal ? Nie sú aj to v určitom zmysle skúsenosti ?

Ale šak čo ti bráni v tom objednaní bajku, keď je to až tak výhodné ? Objednaj, kúp a potom nám povieš, že ako fasa.....či ?
Pozrela si sa vôbec na recenzie ohľadom wiši ? Povedal by som, že ani nie....či ?
Cennet
15.08.21,04:33
Objednala som a zaplatila. Okamzite nastala zmena na VYPREDANE / pridany obrazok / .Tak si zvysni zaujemcovia trhnite
buchač
15.08.21,05:21
Cennet (Dnes 07:33) Objednala som a zaplatila. Okamzite nastala zmena na VYPREDANE / pridany obrazok / .Tak si zvysni zaujemcovia trhnite.
=======================
No NEHOVOR...to vážne ?
Normálne ZÁVIDÍMe....
;)
Ale inak ?
Už vidím postaršejšie účtovníčky, čo by biku lietali jak strigy na metle...a v pripevnenom košíku by mali lajstrá od klientov. Kúúúwa, tie by mali kondičku...jak oči.
:D :D :D
Zaujímavé je, že na oficiálnej stránke Shengmilo je cena po zľave 1.899 €
https://shengmilo.net/product/shengmilo-mx03-booster/
Na Amazone je to obdobne...
https://www.amazon.com/milo-MX02S-Electric-Bicycle-Mountain-Hydraulic/dp/B0893QMF6F
...a na Ali jak cez kopírak
https://shengmiloebike.aliexpress.com/store/4413235
:cool:
Ale na nejakom zaprdenom Wiši je cena 6x nižšia...na neuverenie. To asi len kvôli tebe dali takú zľavu...či ?
:---

Očuj...daj ešte rozprávku O červenej čiapočke, dlho som ju nepočul...ALE pred tým si ešte TRHNI...a to poriadne.
Cennet
15.08.21,05:25
Cervenu ciapocku vlk nechcel zozrat, lebo bola skazena - ako ty zavistlivec
buchač
15.08.21,06:00
Ja ti na ten tvoj bike zvysoka serondím a nie aby som závidel.

Ale aby sme vec dotiahli do konca ?
Keď bude bike doma, tak sa ozvi...potom budeme pokračovať.
Cennet
15.08.21,06:49
Jasne , ze sa ozvem zavistlivec zavistlivy
Katy a R
15.08.21,08:44
ja mám skúsenosť - ale z predkoronovej doby ! Teraz vlastne nič nehľadám, aj keď reklám mám habadej! Je to podľa mňa normálny shop - samozrejme treba si prečítať obchodné podmienky. A porovnať ceny aj inde . Neviem, ako teraz, ale dalo sa vysledovať ceny, že kedy spadnú dole - a vtedy nakúpiť. Normálne mi prišli veci poštou - len raz mi dlho neposielali jedny šaty - reklamovala som, peniaze vrátili s tým, že ak mi tovar dojde - tak si ho môžem nechať. aj sa tak stalo - véľmi neskoro prišli☺
jelalim
15.08.21,10:22
1. nie je ziaden dovod nakupovat na wish, na ali je vsetko lacnejsie a ked nie tak spolahlivejsie.
2. funkcny eBike (teda nie nejaka hracka) nestoji nikde 324eur, v tom odkaze ktory si poslal, je za 324eur len 1 kus pneumatiky na eBike
Cennet
15.08.21,11:14
Dakujem. Dobre som urobila, ze som objednala
Katy a R
15.08.21,11:16
Ďuri - zase máš so všetkým problém, či sa nudíš? Každý si musí zvážiť riziko - ja napr drahé veci takto radšej nekupujem - tiež ma už "obtiahol" jeden "známy" eschop - poslali mi riadny šmejd . A v ďalšom zase problémy s doručením ...
Katy a R
15.08.21,11:29
no ešte ten bajk nemáš - tak držím palce, nech je to aj po doručení OK - predsalen je to dosť peňazí - aspoň ja v takýchto výškach neobjednávam.
Mňa raz nasrdil iný "známy "eschop .. nepodarok mi poslali - a problém s reklamáciou.
Cennet
15.08.21,11:46
Dakujem, mal by prist 22.8.
Chobot
15.08.21,15:12
Wish je obyčajný internetový čínsky obchod lokalizovaný v češtine (myslím tým jazyk). Je to rovnaké nakupovanie ako cez eBay alebo cez Aliexpress. Rovnako ako eBay, aj Wish garantuje kupujúcemu nákup, t.j. ak predajca nepošle tovar, tak portál ti vráti peniaze v rámci poistenia.

Toto je aj na eBayi aj na iných portáloch, neraz som to už využil a peniaze mi vrátili. Takže ak ti bicykel nepošle, treba reklamovať (na eBay sa to volá Open Dispute), oni oslovia predajcu a pokiaľ on nepreukáže, že tovar ti bol doručený, tak ti refundujú nákup.

Prečo je ten bicykel taký lacný, ak inde sú drahšie - to by ti vedel povedať len predajca. On vie, prečo dal tak nízku cenu. Dôvodov môže byť viac:
- ak si pozrieš jeho profil, tak podnikať začal v r. 2021 a nemá ešte žiadne hodnotenie. Možno ešte ani nič nepredal a tým bicyklom si chcel urobiť reklamu a prilákať zákazníkov.
- možno ide o kus s nejakou vadou a preto je cena nízka. Alebo ide o napodobeninu originálu s lacnejšími súčiastkami, čo zistíš až po prevzatí.
- možno je to podvodník (čo by malo byť málo pravdepodobné, lebo by mu po prvom podvode účet zablokovali). Keď som reklamoval tovar u čínskych predajcov, tak urobili všetko možné, len aby nedostali zlé hodnotenie (boli ochotní aj vrátiť peniaze bez vrátenia tovaru).
- iný dôvod...

Prvá možnosť mi príde najpravdepodobnejšia, pretože po tvojej kúpe už je to vypredané. Tipujem, že ďalšie kusy už budú za vyššiu cenu, alebo poznámka o vypredanom produkte bude ešte nejaký čas svietiť s tou nízkou cenou a bude pôsobiť ako reklama.

Ono je to všetko o reklame, o rankingu a snahe dostať sa čo najvyššie vo vyhľadávačoch produktov. Ak si dáš vyhľadať ebicykel, tak tento obchod bude asi po zoradení ceny dosť vysoko. A ide o to, aby si si ho otvorila. Čim viac klikov na obchod, tým zaujímavejší predajca pre stránku (môže cez neho ponúkať reklamu).

Daj potom vedieť, keď ti dorazá bicykel. Ja si myslím, že to bude v pohode, v najhoršom prípade ti portál vráti peniaze.
Cennet
15.08.21,15:20
dam vediet po 22.8
Chobot
15.08.21,15:30
Zas nebuď taký optimista - to pôjde určite z číny, za 7 dní to sem nedorazí. Mne chodia veci z číny tak 2-6 týždňov. A to ti ešte môže spomaliť colné konanie.

Aliexpress už automaticky pripočítava k cene nákupu (ak je to import do EU z krajiny mimo EU) DPH automaticky.
Cennet
23.08.21,03:56
Bike neprisiel. Tak som poziadala Wish o vratenie penazi. Presne ako si mi poradila
ivka70
23.08.21,04:27
Nejako priskoro si to vzdala, to bolo uplne jasne ,ze to do nedele 22.8. nepride. Aky status ti ukazuje objednavka, kde sa nachadza?
buchač
23.08.21,04:35
ivka70 (Dnes 07:27) Aky status ti ukazuje ?
=====================
Status = totálne naivná !!! ;) :D :D :D
misoft
23.08.21,07:09
Cennet (Dnes 06:56) Bike neprisiel. Tak som poziadala Wish o vratenie penazi. Presne ako si mi poradila
----------------------------------------------
No logicky, že neprišiel - pretože ho za takúto dumpingovú cenu ani sami nezoženú.....
Platilo, platí a BUDE platiť: ak niekto niečo ponúka za podozrivo nízku cenu, tak je to buď FAKE (šmejd), chybné (vyradené z predaja), kradnuté.....
Katy a R
23.08.21,10:18
cenet - hádam len si nečakala, že ti to v nedeľu dopravia? už nevieš chvíľku vydržať? (obch. podmienky)
chlapci - nemáte žiadne skúsenosti s týmto šopom - a už tu dávate katastrofické scenáre. vôbec nie je horší , ako iné ... a podľa mňa ten bajk príde . kvalitu samozrejme neviem posúdiť. (ja by som si podľa obrázka nekupovala)
Cennet
23.08.21,10:33
aj podla obrazka , aj podla prilozenych technickych udajov
Cennet
27.08.21,12:08
Tak sa ozyvam, ako som slubila 15.8.. Dnes ma po navrate z prace cakalo doma prekvapenie. Slovenska posta mi nechala v schranke zlty listok - oznamenie o ulozeni zasielky vacsich rozmerov. Neobjednavala som okrem bike nic ine a uz vobec nie vacsich romerov. Tak beriem nejake eura / 100 / a bezim na Postu. Zajtra dam vediet podrobne info. Pokial neskolabujem od sklamania z " prekvapenia ".