bebikamt
14.08.21,08:19
Dobrý ... prosím vás kúpili sme auto na dcéru ako majiteľku lenže chceli by sme založiť PzP na manžela ktorý by bol držiteľ vozidla. treba na polícii nahlásiť majiteľ dcéra a držiteľ manžel? a ako je to z PzP môže sa poistka založiť na manžela ako držiteľa alebo to musí byť len na dcéru? Ďakujem
misoft
14.08.21,07:14
Tu je odpoveď:

zze/2001-381/3/1
bebikamt
14.08.21,07:54
to je pekne ale v dokladoch nie je ešte nikto bo na prepis len pôjdeme vozidlo je momentálne odhlásené ... takže je len majiteľka a muž čo bude udaný ako držiteľ ... tak ja neviem ale kopírovať vie každý ale vysvetliť laikovi asi nie ale aj tak ďakujem
buchač
14.08.21,08:19
bebikamt (Dnes 10:54) ....tak ja neviem ale kopírovať vie každý ale vysvetliť laikovi...
====================
Tak ja neviem, ako ty...ale pýtam sa :
PREČO nejdeš do poisťovne a NEOPÝTAŠ SA a necháš si to vysvetliť ???
Jedným vrzom už môžeš potom uzatvoriť poistku...
Onko
14.08.21,08:49
"treba na polícii nahlásiť majiteľ dcéra a držiteľ manžel?"
- Keď chcete, aby manžel bol držiteľ vozidla, treba ho na polícii nahlásiť, aby ho do dokladov zapísali, lebo až zápisom sa stáva držiteľom.
"môže sa poistka založiť na manžela ako držiteľa alebo to musí byť len na dcéru?"
- Do poistnej zmluvy sa udáva držiteľ vozidla.
Katy a R
14.08.21,18:22
majiteľ môže a nemusí byť ten istý, ako držiteľ. Samozrejme treba na DI nahlásiť tak, ako to chcete ;) - tak to bude uvedené v TP.
No a čo sa týka PZP - tak to môže uzatvoriť aj držiteľ, aj majiteľ - je to len na vás - do poistnej zmluvy sa uvádza aj majiteľ, aj držiteľ - ale hlavne sa tam uvádza poistník (ten, kto platí);) - na všetko tam máš kolonky - aj pre tvoj konkrétny prípad - keď majiteľ nie je zároveň držiteľom MV:). Manžel to kľudne môže riešiť (o to ti zrejme ide)
Chobot
15.08.21,15:20
Asi máš na to dôvod, keď chceš zapísať dcéru ako majiteľa. My to tak tiež máme - dcéra majiteľ a ja som zapísaný v Osvedčení ako držiteľ. Všetky poistky, servis a iné veci okolo auta vybavujem ja, ako držiteľ.

Pokiaľ je majiteľ a držiteľ tá istá osoba, alebo držiteľ nie je zapísaný, len majiteľ, tak poistku uzatvára majiteľ.

Keď budeš prihlasovať auto, treba to tak zapísať v žiadosti - dcéra majiteľ a manžel držiteľ.
bebikamt
16.08.21,04:24
Ďakujem