Hispida
14.08.21,22:33
Dobrý deň.

V roku 2016 som bol predvolaný vypovedať na políciu, pretože na mňa niekto podal trestné oznámenie. Vypočúvajúci kapitán ma vtedy ubezpečoval, že to bude v poriadku, že nie je dôvod, aby to prokurátor “riešil”. Po pár týždňoch ma zavolali znovu výpoveď doplniť. Ten istý policajt mi povedal, že predpokladá, že je to preto, aby to mohol prokurátor zastaviť. Odvtedy som od polície nič nepočul. Necítim sa z ničoho vinný, aj policajt to tak videl, takže sa tým nijako nezapodievam, raz za čas si na to ale spomeniem a nechápem, ako je možné, že už 5 rokov sa mi kvôli tomu nikto neozval - s akýmkoľvek výsledkom. To polícia neoznamuje ukončenie trestného šetrenia? Dá sa to niekde pre pokoj duše zistiť?
buchač
15.08.21,04:52
trestného šetrenia...
===================
Šetriť môžeš akurát tak peniaze alebo seba...

Nechceš upraviť určité časti textu ???
jelalim
15.08.21,06:42
Pravdepodobne si bol vypočúvaný ako svedok. Tým, že ťa úspešne vypočuli a úloha svedka skončila. Svedkovi sa podrobné informácie neoznamujú.
misoft
15.08.21,06:42
"žalobcovy"?
Ja ťa zažalujem za prznenie slovenčiny!
buchač
15.08.21,07:57
Brest

Policia / prokurator / vysledok oznamuju vyhradne zalobcovi. Takze bud pokojny, vsetko je uzavrete - skutok sa nestal
===========================
Dáš citáciu zo zákona ?
No nedáš...lebo taký blud neexistuje !!!
Preštuduj si Trestný poriadok a potom sa ozvi.

P.S.:
...a darmo budeš obnovovať príspevok, aby si vynuloval hodnotenie...aj tak ti furt dám " neužitočné ", lebo dávaš odpovede úplne od veci, zavádzaš.
Oliwa
16.08.21,11:40
buchač
16.08.21,12:50
Odpovieš mi na otázku ?
Ako znie zadanie, základná otázka ? Tak si ju poďme zacitovať:

" To polícia neoznamuje ukončenie trestného šetrenia? "

V tvojom pripojenom linku odpoveď na túto otázku vôbec nevidím.
Je tam uvedený len postup.
===================
Na dané odpovedal :
Brest
Policia / prokurator / vysledok oznamuju vyhradne zalobcovi.
----------------------------------
Ja tvrdím, že je to hlúposť...ako argument môjho tvrdenia je § 215 Trestného poriadku, kde :

(5) Uznesenie o zastavení trestného stíhania sa DORUČUJE obvinenému, poškodenému a oznamovateľovi, ak nie je zároveň poškodeným; uznesenie policajta sa najneskôr do 48 hodín doručí aj prokurátorovi.