Miala89
15.08.21,20:54
Dobrý deň,
viete mi poradiť, aký je postup pri odkúpení 1/6 podielu nehnuteľnosti od maloletých synovcov /1/6 synovci po zosnulom bratovi, 1/6 sestra, 1/6 ja, 1/2 matka (babka maloletých).
- je potrebné staviť kolízneho opatrovníka? Ak áno, ako sa to robí?
- aký je postup ďalej?
- nehnuteľnosť sa nechá ohodnotiť znalcom? Spíše sa kúpno-predajná zmluva z tento sumu o predaji podielu, z ktorého sa vyčísli 1/6 a tá sa po polovici vyplatí obidvom neplnoletým synovcom?
- napíše sa návrh na schválenie právneho úkonu maloletého? Kto je v tomto prípade navrhovateľ? Ja? Alebo ich matka?
- na súd sa posiela kúpno-predajná zmluva, znalecký posudok, návrh na schválenie právneho úkonu maloletého? Čo všetko ešte k tomu treba?

ďakujem moc za každú radu
- treba tam niečo špeciálne stanoviť? Niečo špeciálne stanoviť:
ivka70
15.08.21,19:08
Miala89
16.08.21,15:11
Dobrý deň, ďakujem. Toto som čítala, potrebovala by som však zodpovedať moje otázky. Nejedná sa o predaj nehnuteľnosti matky a maloletého syna, ale o vyplatenie z podielu od otcovej sestry. Koho uvádzať do kúpnej zmluvy? Kto je v tomto prípade navrhovateľom na návrhu schválenia právneho úkonu? Teta alebo ich matka?
ivka70
16.08.21,17:06
Ak uz je dedicstvo uzavrete, ide o predaj podielu maloleteho na nehnutelnosti inemu spoluvlastnikovi.
V tom linku je to popisane.
Odporucam obratit sa na pravnika, aby vam zmluvu aj ziadosti na sud vypracoval.