SMartina
23.09.06,15:03
Ahoje. Kúpila som si program alfa. Mám ho zaúčtovať do prevádzkovej réžia, alebo do Drobného majetku. Ďakujem za odpoveď.
Tweety
23.09.06,13:08
Ahoje. Kúpila som si program alfa. Mám ho zaúčtovať do prevádzkovej réžia, alebo do Drobného majetku. Ďakujem za odpoveď.
Softwér je nehmotný majetok. Ak má hodnotu nad 50000.- zaradíš ho do majetku a odpisuješ. Ak nesplňa túto hodnotu tak jeho nákup môže byť priamo odpísaný v prev.réžii.
Manual
23.09.06,13:11
Ahoje. Kúpila som si program alfa. Mám ho zaúčtovať do prevádzkovej réžia, alebo do Drobného majetku. Ďakujem za odpoveď.
Do prev. réžie ano, ale zaeviduj ho aj do drob.majetku, pretože si jeho legálny držiteľ a uživateľ
Pekný deň...:)
sklenkova
14.11.06,18:51
potrebovala som si založiť účet v EUR,lenže mne to nejde pridať do alfy.Ako Mám viesť ten účet mám ho prepočítavať? A ako sa zapisujú faktúry,ktoré nie sú v SK? Totiž mám v tom zmätok,pretože,keď faktúru vystavím je iný kurz a keď prídu peniaze zase iný kurz
toria
14.11.06,18:58
Máš zakúpenú licenciu na valutovú pokladňu???


Ak áno postupuj tak, že si najprv vytvor pokladňu: Pokladnice, Pridaj a nezabudni správnu menu.

No a potom účtuješ - klasika vklad na účet, prevody, FA, tam chce od teba kurz NBS .

No a tie rozdiely???--- ak robíš úhradu FA, tak ti urobí kurový rozdiel automaticky, ak nie musíš ho potom vyčísliť a zaúčtovať ako kurzový rozdiel.

Dúfam, že som to jasne napísala, ak nie pýtaj sa!
sklenkova
14.11.06,20:33
ja mám kúpenú alfu,takže teraz si ešte musím dokúpiť valutovú pokladňu,alebo celý nový program.
kukučka
14.11.06,20:42
valetové pokladnice stoja 1100 Sk bez DPH

http://www.kros.sk/10918
sklenkova
14.11.06,20:54
Ďakujem,takže si zavolám nech mi pošlú faktúru