glen
18.08.21,09:00
v priapde odstahovania sa do zahranicia sa u nas da odhlasit trvaly pobyt podla 253/1998 §6 a §7. v §6/1 sa uvadza ze:


(1) Občan, ktorý sa pripravuje na vycestovanie do zahraničia s cieľom trvalo žiť v zahraničí, je povinný pred vycestovaním ohlásiť skončenie trvalého pobytu ohlasovni, ktorá vedie údaje o jeho trvalom pobyte; v ohlásení uvedie štát a miesto pobytu, kam hodlá vycestovať, a deň začiatku pobytu v zahraničí, ktorý je zároveň dňom skončenia trvalého pobytu.

V §6 ani v §7 sa nepise ci treba dolozit napriklad "dokaz" ako kupnu alebo najomnu zmluvu, alebo viza pre pobyt v cudzej krajine. je to realne tak ze naozaj netreba nic dokladovat alebo je to zase len chytak, na ktory clovek pride az neskoro, a bez dolozenia nejakych udajov ktore v zakone nie su pobyt nezrusia?
buchač
18.08.21,07:28
Príklad oznámenia
https://www.vlkovce.sk/download_file_f.php?id=1238995

Ja tam nevidím uvedenie o priloženej prílohy ohľadom kúpnej zmluvy.
Ohlasovni je kúpna zmluva na dve veci...a trt do toho, čo som a kde som a hlavne, za koľko som kúpil.
Povedal by som, že hľadáš problém tam, kde absolútne nie je. Ani nevravím o tom, že čo nie je uvedené v zákone, tak to zákon vyžadovať nemôže.
glen
18.08.21,08:20
.