SMartina
23.09.06,14:45
Ahojte, chcem sa informovať o tom, že ja ako SZČO účtovníčka môžem robiť účtovníctvo pre môjho manžela SZČO a faktúrovať mu za tieto účtovnícke služby? Ďakujem za odpoveď.
kattka.c
23.09.06,12:48
podla mna ano - ale nech sa este vyjadria ostatni
Manual
23.09.06,12:57
Ahojte, chcem sa informovať o tom, že ja ako SZČO účtovníčka môžem robiť účtovníctvo pre môjho manžela SZČO a faktúrovať mu za tieto účtovnícke služby? Ďakujem za odpoveď.
Ak ste obaja manželia SZČO tak v obchodnom vzťahu sa za manželov "nepovažujete". Spraviť zmluvu alebo manžel SZČO ti dá objednávku na práce a pod. a faktúrovať.
Pekný deň...:)
marcik
23.09.06,12:57
ano može!!! lebo sú to dve samostatné účtovné jednotky!nevidím v tom problém!!
martinetto
23.09.06,13:07
Presne ako uviedli ostatný, v zákon neurčuje, či manželia, ktorý podnikajú ako SZČO nejaké osobnitné ustanovenia ohľadom vzajomnych vzťahov. čiže pred zákonom to je tak že ste ako dve firmy, pričom jedna je objednávateľ služby a druhá je dodávateľ danej služby, v tomto prípade účtovníctkj agendy.
camelfly
23.09.06,14:02
urcite ano, mam ten isty pripad, obaja sme SZCO a nielen ze mu fakturujem vedenie uctovnictva ale aj s nim obchodujem v ramci podnikania
gu100
24.09.06,06:57
podla mna je to tiez mozne, ste dve samostatne podnikajuce osoby na vlastny ucet, podnikate za ucelom dosahovania zisku...
takze kludne...
Soňula
12.10.06,08:21
Presne ako uviedli ostatný, v zákon neurčuje, či manželia, ktorý podnikajú ako SZČO nejaké osobnitné ustanovenia ohľadom vzajomnych vzťahov. čiže pred zákonom to je tak že ste ako dve firmy, pričom jedna je objednávateľ služby a druhá je dodávateľ danej služby, v tomto prípade účtovníctkj agendy.

Chcem sa spýtať, dá sa fakturovať len služba " vedenie účtovníckej agendy"? Ide mi o to , že vlastne manželka vedie účtovníctvo na PC, ktorý je v majetku manželovej firmy, tak isto používa tlačivá, ktoré má v nákladoch manželová firma. Môže si tieto náklady / tlačivá, papier,kanc.potreby/ nadalej uplatňovať do nákladov manželová firma?
Ďakujem.
Danila
12.10.06,08:26
Chcem sa spýtať, dá sa fakturovať len služba " vedenie účtovníckej agendy"? Ide mi o to , že vlastne manželka vedie účtovníctvo na PC, ktorý je v majetku manželovej firmy, tak isto používa tlačivá, ktoré má v nákladoch manželová firma. Môže si tieto náklady / tlačivá, papier,kanc.potreby/ nadalej uplatňovať do nákladov manželová firma?
Ďakujem.Týmto potrebám a podmienkam treba spísať adekvátnu zmluvu o poskytovaní služieb, podmienkach výkonu práce, spôsobu fakturácie a bude všetko v poriadku.
camelfly
12.10.06,08:58
Chcem sa spýtať, dá sa fakturovať len služba " vedenie účtovníckej agendy"? Ide mi o to , že vlastne manželka vedie účtovníctvo na PC, ktorý je v majetku manželovej firmy, tak isto používa tlačivá, ktoré má v nákladoch manželová firma. Môže si tieto náklady / tlačivá, papier,kanc.potreby/ nadalej uplatňovať do nákladov manželová firma?
Ďakujem.
ano, mame spracovanu Zmluvu o poskytovani uctovnych
sluzieb
podla § 269 odst.2 Obch.zak.
BRK
17.12.07,10:54
Dobrý deň, chcela by som sa spýtať, či nebola náhodou v roku 2007 nejaká zmena. Môžu si stále manželia, obaja SZČO medzi sebou fakturovať? Ďakujem, Katarína
Zoltán Kovács
17.12.07,10:55
Dobrý deň, chcela by som sa spýtať, či nebola náhodou v roku 2007 nejaká zmena. Môžu si stále manželia, obaja SZČO medzi sebou fakturovať? Ďakujem, Katarína

Áno môžu naďalej. Aká zmena by mala byť?
VladoaKatka
17.12.07,11:42
Dobrý deň, chcela by som sa spýtať, či nebola náhodou v roku 2007 nejaká zmena. Môžu si stále manželia, obaja SZČO medzi sebou fakturovať? Ďakujem, Katarína

mimotemy nechceš sa spýtať, či ste ešte stále manželia ...?mimotemy

(ale o takej zmene by si, asi vedela)

Prepáč, Katka
BRK
17.12.07,12:15
Manželia sme stále, o tom by som vedela. Pýtam sa len pre istotu, lebo stále sa niečo mení...
Ďakujem, Katarína