Ferdosondo
18.08.21,12:13
Ahojte, chystám sa na dovolenku s odletom z Viedne. Potrebujem však niekde v BA odparkovať auto na cca 8 dní. Predstavujem si to tak, že by som zaparkoval niekde v BA na mieste, kde by som veľmi nezavadzal tých osem dní a odtiaľ sa dal zaviesť taxíkom na Autobusovú stanicu. Dík za tipy
ivka70
18.08.21,10:22
Ak chces nechat auto na ulici a nevediet, ci prides este po navrate k celemu autu alebo ti bude len chybat katalyzator a nie cele auto, tak mozes kdekolvek na sidlisku v okrajovych castiach, kde este nie je parkovacia politika.

Inak aj BA aj Vieden ponukaju parkovanie na strazenych parkoviskach (aj pobliz letiska), ak mozes najst parkovanie pri Schwechate za 6 eur na den, tak sa ti oplati skor to a taxik len odtial na letisko. Niektore tieto parkoviska dokonca maju v cene odvoz na letisko a dovoz spat.
Neviem, kolki idete ,ale pride mi ako velka komplikacia: auto v BA, taxik na AS a autobus hodinu na letisko.
Ferdosondo
18.08.21,10:53
Parkovanie pri Schvechate za 6€/deň by bolo úplne super. A vieš mi dať link, prosím ?
ivka70
18.08.21,10:55
Dala som si do googla: vieden letisko parkovanie
prvy reklamny link ponuka parkovanie za 5,99 na den. Podrobnosti som necitala .... Treba hladat .....
Ferdosondo
18.08.21,10:56
Aha tak už som vygooglil :)
ivka70
18.08.21,10:58
A este jedna vec: na Schwechat sa da dostat z BA po starej ceste bez rakuskej dialnicnej znamky (cez Berg, Hainburg ...), co tiez usetri par eur.
Chobot
18.08.21,20:19
Zas tak čierne by som to s tým parkovaním v BA nevidel. Neviem o tom, že by sa tak masívne kradli autá na parkoviskách. Za 20 rokov na sídlisku ukradli len 1 auto (VW Passat) susedovi z bytovky a kúsok od bytovky zhorelo jedno auto.
Chobot
18.08.21,20:23
Dá sa parkovať aj blízko autobusovej stanice a zadarmo. Napr. oproti SPP na ulici Mlynské Nivy. Aj 8 dní. A na autobusovú stanicu dôjdeš aj pešo za 10 minút.

Ja zvyknem parkovať aj pod mostom Lanfranconi a odtiaľ idem potom do mesta. V centre a oko autobusovej stanice je všetko spoplatnené.

Ak chceš parvkovať v AT, ako ti radila ivka, treba rátať s cenou od 50 € hore a to nebudeš parkovať na letisku, ale v najbližšej obci. Títo onúkajú na 8 dní 56 € a odvoz na letisko:

https://orange-parking.at/en/price

Či je to veľa alebo málo - si každý musí zvážiť sám.
ivka70
19.08.21,02:41
Skôr sa v poslednej dobe kradnú katalyzátory. Istotu nemáš nikdy.
A hlavne si veľmi rýchlo vedia zistiť auto, ktoré sa par dní nehýbe.
Pri SPP zaparkuje zavčasu ráno alebo neskoro popoludní, či cez víkend, offices sa už vrátili do práce. To parkovisko je už cez deň plne. A cez vikend to auto bude osamelo svietit na parkovisku.
A parkuje sa aj pri. Strkovci, pri Aircrafte pri letisku ... je viac miest, kde sa dá odstaviť auto -riziko si musí zvážiť sám.
ak das za taxik, autobus tam a spat tolko, co ta stoji parkovanie na uzavretom parkovisku pri letisku a zaratas casovu stratu (najma po navrate), tak sa podla mna investovat do toho parkovania oplati.
Ferdosondo
20.08.21,03:49
Ďakujem za tipy. Nakoniec som sa rozhodol, že budem parkovať vo Schwechate. Tak ako píše Ivka, je to jednoduchšie ako z BA