SMartina
23.09.06,15:26
Ahojte. Chcem sa informovať, či si môžem odpočítať DPH z bločka z NAY a.s., kde som kúpila notebook. Kúpila som ho na splátky, ale na meno bez IČO. V pokladni som dostala bloček na ktorom je celková suma, DPH a cena spolu za komplet notebook. Pod tým je napísané: Preddavok 900,- Sk, to som zaplatila v hotovosti a Prevodom 30.000,- Sk to platím na splátky. Dúfam, že si z toho môžem odpočítať DPH,aj keď je tam tento zápis. Ďakujem.
alušik
25.09.06,05:24
Nie je mi to moc jasné. Buď máš faktúru alebo máš hotovostný doklad z registračnej pokladne. Nakoľko predpokladám, že pri predaji na splátky Ti nevystavia doklad o prijatí hotovosti (keďže ju neprijali, ale splácaš), na "faktúre" by malo byť medzi iným uvedené aj Tvoje IČ DPH. Ak tam nie je, požiadala by som dodávateľa o doplnenie údajov.
Ak Ti vystavili doklad z registračnej pokladne (bez faktúry), tak tam nie je povinnosť, aby boli uvedené údaje o odberateľovi.
Pozri § 71 - tam máš uvedené, čo musí doklad obsahovať v ods. 2, čo musí obsahovať faktúra a v ods.5 - doklad vyhotovený el.registr.pokladnicou.;) Ak to Tvoj doklad obsahuje, daň môžeš odpočítať.