11Lucia
23.08.21,11:25
Dobry den, byvam v panelaku a robim rekonstrukcie kupelne (umakart prec a murovane priecky po 2-och stranach). Murar postavil 2 steny, v jednej z nich nechal otvor pre dvere ale nepouzil preklad ani nic ine. Ked som sa na to spytala povedal, ze tehly (10cm termalica) zlepil penou a ze to uplne staci. Je to tak? Alebo to treba doriesit? Dakujem
misoft
23.08.21,11:40
Aha - takže to súvisí aj s tým https://www.porada.sk/t328258-presun-wc-v-panelaku-je-to-problem.html#post3202443
Ozaj - papierovo to máš v poriadku? A čo takto statický posudok?
BTW: zlepil PENOU? Pokiaľ budú zárubne - možno vydrží, ale pena (nevieme aká) sa nepoužíva na lepenie, ale na utesnenie, na lepenie sa používajú stavebné lepidlá https://www.onlinestavba.sk/lepidla-porobeton/2704.
11Lucia
23.08.21,11:54
Je to murovanie na sucho s PU penou. A ano, prerabku som ohlasila. Potrebujem poradit co s tym. Ci mu to dat zburat a opravit, ci vyrezat tehly na preklad ci nejako spevnit. Netusim ake su moznosti.
Chobot
23.08.21,13:24
Pokiaľ nezasahuje do nosných konštrukcií, tak nepotrebuje statický posudok. Na rekonštrukciu kúpeľne v pohode stačí ohlásenie stavby.
Chobot
23.08.21,13:27
Je to v pohode. To je len obyčajná priečka, ktorá je ukončená pod stropom. Tam preklad nie je nevyhnutne potrebný, lebo na otvor netlačí žiadna sila, okrem samotných tehál.

Mne pred 20 rokmi tiež robili kúpeľňu z porfixu a nedával sa preklad nad dvere (70 cm). Držalo to 17 rokov a možno to drží doteraz, pokiaľ to nový majiteľ ešte neprerobil.

A čoraz častejšie sa používa na lepenie tehál a pórobetónu PUR pena.
jslancik
23.08.21,15:24
Duško, ty by si už radšej nemal radiť asi v žiadnej sekcii (spolu s kolegom Jurajom). PUR pena sa používa na lepenie, dokonca celé domy sa stavajú nie na lepidlo, ale na penu. už pár rokov.
buchač
23.08.21,15:34
jslancik (Dnes 18:24) Duško, ty by si už radšej nemal radiť asi v žiadnej sekcii (spolu s kolegom Jurajom).
====================
OT

...a kde tu ja radím ?
Respektíve...kde ja už vôbec radím ? Ja si len tak trochu zakomentujem, urvem kde tu poznámku a fertig.
Veď ja (a to si priznám) už dosť dlho len podyebujem...veď toto (akože Porada) by sa dalo nazvať v konečnom dôsledku úplne inak.

...a ozaj...nevšimol si si, že som už Dušana pár krát zdrbal za jeho fakt vyslovene drísty ?
--------------------------------
Ako som už nie raz spomínal, môj údiv si zaslúžia také otázky...akože "na telo".
Nekompletné, neúplné, od veci, ...niečo ako toto tu.
https://www.porada.sk/t328265-nenabija-mi-notebook.html
11Lucia
23.08.21,17:15
Ďakujem
misoft
24.08.21,13:36
Ďuri - ty vieš robiť nože - do toho TI NEKAFREM - v tom si odborník. Ale v počítačoch sa vyznáš asi tak, ako koza senu. Ty vieš akurát zapnúť, vygúgliť... ale vo vnútornostiach PC a NB si sa nehrabal.
Ja som pomohol dvom poraďákom s ich problémami s PC. Menovať ich nebudem, ale zatiaľ nič nereklamovali :D.
vlado 33
25.08.21,06:05
Buchy, my všetci vieme, že tu iba zadrbávaš. Keď ti niekto protirečí, píšeš blbé SS.
vlado 33
25.08.21,06:09
Tak ako píše Chobot. Nevzniká žiaden tlak na zárubňu, nemusí byť preklad.