11Lucia
23.08.21,11:38
Dobry den, chcem presunut wc v panelaku do kupelne (jedna spolocna miestnost), cca meter od povodneho miesta (na povodnom chcem spravit sprchovy kut). Od sachty by bolo vzdialene asi 70 cm. Je to zbytocne komplikovane alebo v buducnosti mozem mat s tym nejaky problem? Dakujem.
buchač
23.08.21,09:44
Nechcel by som byť tvojím spodným susedom....ej, veru nie.

Prečo nerozmýšľaš pred položením otázok ?...lebo aj tá druhá "nemá chybu"...
11Lucia
23.08.21,09:47
Nie som majster, nerozumiem tomu a preto hladam radu.
buchač
23.08.21,09:56
Veď ani ja nie som.
Ja si majstra zvyknem zaplatiť a nehľadať rady na nejakom fóre...
Urob aj ty tak...zavolaj vodára a uvidíš, čo povie.
11Lucia
23.08.21,09:58
Vodar povedal ok, spravi....skor ,,nevodar,, ma od toho odradza preto sa pytam.
misoft
23.08.21,11:25
Teoreticky? Nie je. Prakticky? Bude!
jelalim
23.08.21,12:22
podla vedlajsej otazky, rekonstrukcia uz zacala. Skutocne toto nejaky odbornik posudil a nakreslil na papier a podpisal sa pod to?
Chobot
23.08.21,13:56
Všetko sa dá, aj presunúť WC. Ak sa dodrží spád potrubia, tak je to OK. Ja som v bývalom byte tiež premiestňoval WC - posúval som ho cca o pol metra a otočil o 90°. Aj sprchový kút sa dá urobiť, ak sa stena pod ním dobre zaizoluje tekutou izoláciou.

Či je to komplikované - bez toho, aby niekto videl situáciu sa to nedá povedať. Ale ak to vodár dokáže spraviť a trúfa si na to, tak hádam vie, čo robí.

Zbytočné reči mudrlantov si nevšímaj. Plno kúpeľní sa prerába, väčšinou sa spája WC s kúpeľňou, tak, ako som to pred 20 rokmi urobil ja v paneláku - vyhodil jadro a vymuroval kúpeľňu.
buchač
23.08.21,14:04
Zbytočné reči mudrlantov si nevšímaj.

Či je to komplikované - bez toho, aby niekto videl situáciu sa to nedá povedať.
======================
Tak potom prečo mudruješ ???

P.S.:
buchač (Dnes 12:56)
Ja si majstra zvyknem zaplatiť a nehľadať rady na nejakom fóre...
Urob aj ty tak...zavolaj vodára a uvidíš, čo povie.

P.S.:
Ono ale stačí, aby jeden fasa vodár odfajčil svoju robotu a je problém na svete jak sviňa.
Jeden smiešny netesný spoj a spodný sused bude mať hovná v celom byte...ta díky za takú vymoženosť.
No neviem, neviem...ako by to dopadlo.
misoft
24.08.21,13:19
"väčšinou sa spája WC s kúpeľňou, tak, ako som to pred 20 rokmi urobil ja v paneláku " - no lenže pred 20-timi rokmi boli iné podmienky a za tú dobu sa zákon novelizoval Xkrát... Takže, čo sa dalo urobiť predtým len tak, dnes bez lajstra, posudkov a iných lajstier neurobíš....
Chobot
24.08.21,20:12
Aj dnes sa to dá urobiť rovnako ako pred 20. rokmi. Aj dnes na rekonštrukciu kúpeľne (bytového jadra) postačí ohláška plus pár príloh.

https://www.topbyvanie.sk/magazin/ohlasenie-prerabky-bytoveho-jadra

Ale na to sa Lucia nepýtala, V inej téme napísala, že rekonštrukciu riadne ohlásila, takže neviem čo teraz riešiš.
Chobot
24.08.21,20:22
Vidím, že si pridala nový obrázok. JA som rovnako premiestňoval WC - našiel som aj starú fotku, je dole v mojom príspevku.

Pôvodne bolo WC na tej stene napravo, za ním je šachta so stúpačkami. WC som otočil, dotiahol odpadovú rúru aj prívod vody. Umiestnenie som menil preto, lebo na ľavej strane sa dorábala posuvná vstavaná skriňa.

Môžeš umiestniť WC tak, ako to máš na vizualilzácii. Ak by to ale išlo, možno by bolo lepšie umiestniť WC na pravú stenu dozadu - pozri zmenenú vizualizáciu v mojom príspevku, aby stúpačkové rozvody boli hneď za odtokom.