Majkatarajka11
23.08.21,18:55
Ahojte chcem sa opýtať, poraďte mi ....
Prišiel mi tovar z Turecka oblečenie (nie internet obchod) a dnes mi na email prišlo toto...
avizujeme Vam zasielku z krajiny mimo EU, ktoru je potrebne colne prejednat. V prilohe zasielame sprievodnu dovoznu fakturu.

V colnom konani, ktore je spoplatnene podla prilozeneho cennika, Vas mozeme zastupovat na colnom urade, avsak budeme od Vas potrebovat nasledovne doklady :

vyplnene a vlastnorucne podpisane splnomocnenie, ktore je v prilohe; udaje prosim podla obcianskeho preukazu
doklad o platbe ( vypis z uctu o zrealizovanej platbe, resp. potvrdenie o uhrade,alebo potvrdenie z paypalu ),
potvrdenu e-mailovu objednavku, kde je rozpisany tovar so sumami + pripadne pripocitane postovne, uplatnena zlava,
popis tovaru / aky tovar sa v zasielke nachadza, vsetky polozky, na co sluzi, prip. z akeho materialu je vyrobeny /
Ak nebudeme zasielku vyclievat na Vas ako na fyzicku plnoletu osobu ale na pravnicku osobu prosim, co najskor nas informujte.

V pripade, ze sa zasielku rozhodnente colne prejednat osobne resp. inou spolocnostou Vam bude uctovany poplatok podla prilozeneho cennika (10€+DPH).


Ak vas budeme zastupovat my, tak za colne sluzby zaplatite 36 eur ak je hodnota nad 22 eur. V pripade, že je suma do 22 eur, platíte iba DPH ale nie poplatky spojené so zastupovaním.

Po prijati budu Vase podklady predlozene colnemu uradu, ktory zasielku precli a vycisli vysku colneho dlhu.

Nasledne po colnom prejednani Vam zasielku doruci nas kurier.

PROSIM NEUHRADZAJTE FAKTURU.

COLNY DLH A POPLATKY ZAPLATTE KURIEROVI PRI DORUCENI KARTOU ALEBO V HOTOVOSTI.

Colne zastupovanie nasou spolocnostou, alebo tretou stranou je od 22.7.2019 spoplatnene, ..

Kúpna cena bola 88€ pošta zdarma ...
Ups spoločnost berie poplatky ešte za to že budú za mňa to vybavovať...
Chcem sa opýtať koľko má toto všetko bude stáť? To clo .
buchač
23.08.21,17:11
Nemá význam rozpisovať sa o niečom, čo je dopodrobna rozpísané na nete ...

Približne 25 800 výsledkov (0,51 sekúnd)
https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&q=clo+a+dph+od+1.7.2021
ivka70
23.08.21,17:43