Monika
25.11.04,12:05
Rada by som dala do pozornosti jednu zmenu ohľadom opakovaných dodávok po 1.1.2005.

Zmena oproti dnešnému stavu bude v tom, že dátum vzniku daňovej povinnosti bude musieť byť do konca obdobia, v ktorom daňová povinnosť vznikla, bez ohľadu na to, kedy treba podľa zmlúv o opakovaných dodávkach zaplatiť.


Napr. dodanie tovaru /opakované/ 10.01.2005
dátum splatnosti, napr. 10.02.2005
dátum dodania tovaru bude musieť byť do konca JANUÁRA 2005, čiže posledný možný dátum, ktorý môžeme použiť bude v tomto prípade: 31.01.2005, bez ohľadu na to, že dátum splastnosti je v mesiaci február.

Dúfam, že som to napísala dosť jasne.
Pekný deň
Monika
ingi
25.11.04,11:34
Ja mám zase info, že predmetný §19 ods.3 bude upravený tak, že tovar alebo služba sa budú považovať za dodané najneskôr posledným dňom obdobia, na ktoré sa platba za opakovane alebo čiastkovo dodávaný tovar alebo službu vzťahuje.
K tomuto zneniu mám ale tiež kopec otázok, možno Monikin príspevok znamená to isté. Snáď to spoločne rozlúskame.
AdaG
28.11.04,19:19
NO, geniálne! Ja k tomu len toľko, že práve štátne zakázky majú 60-dňovú splatnosť a ja som pred časom chválila "vrchnosť", že aspoň na to sa zmohli, že nechcú DPH skôr, ako zaplatia! Dlho som sa netešila.
Už mám jednu faktúru, ktorá bola vystavená v novembri a splatnosť a dátum povinnosti je v januári 2005. Môžem to tak nechať?