Fero11
28.08.21,13:16
Chcel by som si kupit byt. Peniaze mam, nepotrebujem riesit banky a hypoteky. Viem, ze realitky si celkom dost uctuju za svoje sluzby, takze zrejme je najlepsie sa spojit priamo z predavajucim.
Nikdy som byt nekupoval, takze neviem aky je postup pri kupe bytu. Na internete je vela navodov, ale vacsinou sa zameriavaju na realitky a hypoteky.
Vedel by mi niekto poradit, alebo nasmerovat ma na nejake clanky/blogy postupy ?
jelalim
28.08.21,17:54
Ak nemas konkretneho majitela od koho kupujes, tak to bude dost tazke najst byt ktory neponuka realitka.

A kedze ty nemas zakladne znalosti ako postupovat, pre teba bude kupa cez realitku tou najlepsiou volbou.
Fero11
29.08.21,04:13
Neviem ako to presne funguje preto sa informujem. Ked sa osoba rozhodne predat byt a vsetko posunie realitke, ci ma moznost zrusit aby to vybavovala dalej realitka.
Pre mna nie je problem zistit majitela bytu a jednat priamo s nim. Aj tak su vacsinou inzeraty na bazose a pod. Nie je tam konkretna adresa, ale to neni problem zistit.
Fero11
29.08.21,04:16
dik za odpoved, skusim este nieco pohladat. Su ludia, ktory su spekulanti a snazia sa ta oklamat, ale prevazne su ludia normalny, ktory nechcu robit problemy. Ale zmluvu je naozaj potrebne postavit tak, aby bola postavena aj proti spekulantom.
Urcite take zmluvy niekde na nete budu, tak skusim pohladat
buchač
29.08.21,04:27
Fero11 (Dnes 07:13) Ked sa osoba rozhodne predat byt a vsetko posunie realitke, ci ma moznost zrusit aby to vybavovala dalej realitka.
=====================
Možnosť síce má...ALE až po ukončení doby platnosti " Zmluvy o výhradnom predaji ".
Táto zmluva sa totiž uzatvára na dobu určitú alebo na dobu neurčitú.
Ak sa poruší zmluva, tak klient platí...takže uzatvárať zmluvu jednoznačne na dobu určitú...povedzme na tri mesiace a pravidelne opakovať.
hanelie
29.08.21,06:11
Odporúčam využiť služby notára - spracovanie kvalitnej zmluvy a zabezpečenie prevodu vlastníckych práv na katastri
buchač
29.08.21,13:18
92drobcek (Dnes 16:02)
PS Jedinú KPZ som napísal asi v 1982.
=====================
...amatér.....
glen
29.08.21,13:58
normalne najdes byt na inzercii alebo po znamosti, tzn. bez realitky. skontrolujes is na katastri ci majitel je naozaj majitel. v exekucnej db zistis ci nan nie je vedena ziadna exekucia(hladas meno majitela, nie byt ako taky). u pravnika si nechas vypracovat zmluvu, tu obaja podpisete, prevedies penize a majitel zmeni na katastir majitela. to je asi tak vsetko. realitky naozaj nepridavaju ziadnu pridanu hodnotu. maximalne usetria trosku casu ale za tie peniaze to nestoji, su to cisti paraziti, plus ak je niekde problem, ako exekucia, vykasl usa na teba aj tak.
Fero11
29.08.21,14:02
Dobry prispevok, dik
Fero11
29.08.21,14:05
Da sa povedat, ze mam pravne bezvedomie, ale napr. nejake zmluvy o predkupnej zmluve, prip. kupne zmluvy su aj na inete, takze sa mozem inspirovat.
Pravo a zakony su pre spekulantov. Normalny ludia kupuju a predavaju.... spekulanti hladaju, ako kupujuceho prip. predavajuceho oklamat, poskodit a okradnut a odvolavaju sa na zakon
bodliak
30.08.21,06:39
Vieš byť iba vulgárny.
bodliak
30.08.21,15:18
Tož už si šetrím, bo málo máš ...