sobica3
29.08.21,09:57
Dobrý deň,
od 1.9.2021 nastupujem na úrade práce ako nezamestnaná. Mám prisľúbený pracovný pomer, ale zamestnávateľ ma môže prijať až o tri mesiace. Teda od 1.12.2021.
Dohodli sme sa s týmto zamestnávateľom, že počas týchto troch mesiacov budem u neho pracovať na Dohodu o PČ, tak aby sme dodržali príjem vo výške 218 € mesačne a zároveň 40 kalendárnych dní.
Môžeme postupovať nasledovane?
Na každý mesiac uzatvoríme dohodu na 12 kalendárnych dní. (to sú vlastne 2 týždne, teda 10 pracovný dní ked pracujem od pondelka do piatku)
Pôjde o nepravidelný príjem - číze odvody budú nižšie.
Prihlasovanie - keďže budem pracovať 5 dní v týždni, na SP aj ZP ma vždy prihlásia deň pred začatím dohody a odhlásia najneskôr v deň ukončenia dohody.
Takto budeme postupovať každý mesiac. Je tento postup správny? Prípadne na čo si dať pozor?
Čo sa týka pracovného času v dohode bude uvedené 10 hodín týždenne.( čiže za tie 2 týždne odrobím 20 hodín)
Čo sa týka odmeny, v dohode bude uvedená hodinová sadzba 10.9 €/ hodina (10,9 x 20= 218 )
Je to v poriadku? Keďže je hodinovka dosť vysoká, nebolo by lepšie dať mesačnú odmenu v sume 218 €? Ako by to bolo potom zadefinované priamo v Dohode?
Veľmi pekne ďakujem
veronikasad
29.08.21,08:10
Kolko hodin mesacne odpracujes skutočne?
sobica3
29.08.21,08:19
Skutočne to bude podľa toho ako ma budú potrebovať
veronikasad
29.08.21,12:13
Pozor, aby si nebola vyradena pre nelegalnu prácu. Kazdu dohodu treba doručiť na UP pred zaciatkom vykonu práce.
sobica3
29.08.21,14:22
Ano viem, preto by prva septembrova dohoda zacinala v pondelok 6.9.. V piatok 3tieho sa pojdem registrovat(stvrtok maju nestrankovy den) a zaroven prinesiem tu dohodu. Ostatne veci o ktorych som pisala su v poriadku?
kn-alka
29.08.21,15:13
Ak ti zamestnávateľ vie zabezpečiť prácu na každý pracovný deň, nemusíš byť evidovaná na úrade práce, všetky odvody ti idú z dohody, na ZP nič nedoplácaš.

Nie si povinná byť evidovaná na úrade práce, neviem, načo sa väčšina ľudí rukami-nohami chce držať úradu práce.
sobica3
29.08.21,16:21
Zamestnávateľ ma moze prijat na normalny PP az od decembra. Dovtedy len na skrateny uvazok. To sa vsak mne neoplatí kedze mi vychádza maximálna podpora:)
jslancik
29.08.21,16:45
otázka je prudko v rozpore s kódexom porady. sa divím, že ti tu odpovedajú.
kn-alka
29.08.21,16:48
tak buď seď doma na zadku a ber podporu, alebo choď pracovať a nešpekuluj :)
sobica3
29.08.21,16:58
Tak to sa velmi ospravedlnujem. Nerada by som prisla o maximalnu podporu, preto som sa pýtala. Pracovne miesto, na ktore by som mohla nastúpiť je mozne obsadit az od 1.12.2021, pretoze nemozu mat dvoch ľudí na jednej pozícii. Dovtedy by sem tam potrebovali na par hodin vypomoct v administrative. Ak som tym porusila kodex,velmi sa ospravedlnujem. A dakujem za vsetky odpovede