marcela76
23.09.06,22:37
Mám podobný problém ako bol riešený včera. Mám vývoz do PL, vlastnou dopravou. Odberateľ tvrdí, že mu musím faktúrovať bez DPH, ale ked som si overovala jeho údaje, tak mi všade vyhodilo, že nie je platca DPH. Nekdy som to nerobila a v pondelok skoro ráno ide auto von. Prosila by som niekoho kto to robí, aby mi poradil aké doklady musí mať vodič. Okrem Faktúry a Dodacieho listu treba eše aj CMR? A príkaz na jazdu tiež musí mať? A čo okrem toho? Ďakujem
cloe
23.09.06,20:47
Myslím, ze faktúru so sebou vodic mat nemusí, môze sa poslat aj dodatocne ale mal by mat dodací list a CMR. Urcite trvaj na tom, aby ti odberatel dodal svoje IC DPH.
marcela76
23.09.06,20:52
CLOE vďaka. Ide mi o to či to mám faktúrovať s DPH alebo bez?
Paula
23.09.06,21:34
Odberateľ tvrdí, že mu musím faktúrovať bez DPH, ale ked som si overovala jeho údaje, tak mi všade vyhodilo, že nie je platca DPH.

Pri takom nejednoznačnom prípade by som neriskovala ani tovar poslať. Na objednávke tovaru sa odberateľ identifikoval ako registrovaný platca, alebo nemáte ani písomnú objednávku a údaje o jeho existencii a požiadavke máte iba z ústneho podania?
marcela76
24.09.06,05:15
Údaje mám z kúpnej zmluvy, ale pre istotu som si chcela overiť či je platca DPH na portáli daňovej správy. No a tam mi vyhodilo, že nie je registrovaný pre DPH v PL. Konateľka tej spoločnosti stále tvrdí, že takto dovážajú zo Slovenska od viacerých firiem a stále je to bez DPH, no ja som to ešte nerobila, tak neviem. Skutočne stačí ak bude mať DL a CMR?
cloe
24.09.06,15:01
Nám z Polska bezne chodia kamiony s DL a CMR a faktúra chodí postou. Ak ho súrne musís zajtra poslat, tak tú faktúru vystavís dodatocne az po preverení toho plátcu. Ak nemusí íst zajtra, tak pockaj az budes jednoznacne vediet ci je plátca alebo nie.Neviem ci o tom rozhodujes ty alebo mas nejakého séfa, ktorý ti to podpíse. Aby neboli problémy. No a knihu jázd samozrejme vozí vodic zo sebou, kde vypisuje vsetky potrebné nálezitosti.
belanicka
24.09.06,15:43
urcite treba zistit ci je platca alebonie!!!
kalkulka
25.09.06,04:41
Mala som taký prípad, tak som si zisťovala priamo u jeho správcu dane a povedali mi tento údaj aj po telefóne. Bolo to tiež zahraničie.