blender
24.09.06,10:14
Zdravím,

vie mi niekto povedať aké opatrenie, zákon, predpis... určuje čo mám vypisovať na vystavenej faktúre ohľadom mojej firmy? Myslím tým tú čarovnú formulku: Spoločnosť je zapísaná v živnostenskom registri pod číslom...
Uvádza sa to aj niekde inde ako na faktúre?

Ďakujem
Tweety
24.09.06,08:16
Zdravím,

vie mi niekto povedať aké opatrenie, zákon, predpis... určuje čo mám vypisovať na vystavenej faktúre ohľadom mojej firmy? Myslím tým tú čarovnú formulku: Spoločnosť je zapísaná v živnostenskom registri pod číslom...
Uvádza sa to aj niekde inde ako na faktúre?

Ďakujem
Táto čarovná formulka sa uvádza na každom oficiálnom dokumente spoločnosti. Napr. na hlavičkovom liste, fa, objednávke....
blender
24.09.06,08:19
ďakujem Tweety. A nevieš čo to má všetko obsahovať?
Tweety
24.09.06,08:21
ďakujem Tweety. A nevieš čo to má všetko obsahovať? Uvedieš tam číslo pod akým je zapísaná v OR,miesto zapísania.
Paula
24.09.06,08:33
Obchodný zákonník -Zákon č. 513/1991 Zb.

§ 3a
Na začiatok (http://www.porada.sk/t16766-obchodny-zakonnik.html#hore)

(1) Každý podnikateľ je povinný na svojich obchodných listoch a objednávkach vyhotovených v písomnej alebo elektronickej forme (ďalej len "obchodné dokumenty") uvádzať obchodné meno, sídlo alebo miesto podnikania, právnu formu právnickej osoby a identifikačné číslo, ak je pridelené. Podnikatelia zapísaní v obchodnom registri alebo v inej evidencii podnikateľov uvádzajú aj označenie registra, ktorý podnikateľa zapísal, a číslo zápisu. Ak podnikateľ na svojich obchodných dokumentoch uvádza výšku základného imania, musí uviesť aj rozsah jeho splatenia.

(2) Údaje podľa odseku 1 je podnikateľ povinný uvádzať aj v písomnom úradnom styku.
blender
24.09.06,08:49
ešte raz ďakujem