lukasiak
02.09.21,22:35
Mám záujem o kúpu ojazdeného auta, máte nejaké zaujimavé tipy odkiaľ si kúpiť automobil? Je lepšie ísť cez bazár alebo súkromú osobu? Chcel by som sa aj spýtať na čo si pri kúpe automobilu dávate pozor?
buchač
03.09.21,09:44
Sorry, ale ty tu chceš názory, rady, doporučenia na niečo, čo funguje už XX rokov. Dokonca aj za socíku, keď ešte nebol k dispo internet. Veď ty chceš nejaké tipy, ktorých je na nete až do het...

Ale aby som nebol za zlého.
Ak nevieš, čo a ako, tak si vezmi niekoho, čo sa problematike vyzná...nakoľko aj keby si prešiel net s informáciami, aj tak by ťa (ak by chceli) pri kúpe ojesexovali.

P.S.:
Ja som kupoval aj cez bazár, aj cez súkromnú osobu.
Naposledy pred 2-3 týždňami som kupoval dcére jazdenku od jednej ženskej...fantastická kúpa, cukrík auto za výhodnú cenu, ktorú som ešte dal dole. ;)
misoft
03.09.21,10:41
A) Ak chceš kupovať a nevyznáš sa v tom- zober si niekoho, kto sa vyzná vo vozidlách. A nech hľadá stopy, či náhodou to nie je "skladačka", či hlavné konštrukčné prvky nie sú prelepené páskou a nastriekané peknou farbou - pod tým to môže byť ako ementál.
B) Ak z bazáru - často kupuješ mačku vo vreci - i tam kamaráta. Plus kontrola papierov. Skúšobná jazda je odporúčaná - mnohokrát za prevádzky sa objavia "problémy" ktoré by radi zamlčali.
C) V každom prípade sa tu https://www.rpzv.sk/Domov?gclid=EAIaIQobChMI5bHR7Nni8gIVbYODBx1vwwHWEA AYASAAEgLiNvD_BwE pozri - mnohokrát zistíš, že vysnívané autíčko má stočené kilometre (a o nie málo, ale mnoho tisíc).
D) Ak nemáš istotu (a ani kamarát) - dať si to preveriť v autoservise, ale nie v tom, ktorý "navrhne" servis, alebo predávajúci.
E) Zároveň si zisti, či vozidlo bolo predtým poistené a u koho https://www.skp.sk/#xl_xr_page_index

Mimochodom - je toho omnoho viacej, na čo by si sa musel zamerať - to bu tu bola z toho priam kniha - možno i román.
lukasiak
03.09.21,11:26
Plný internet ale je podľa mňa stále lepšie nechať si poradiť skúsenými ľudmi ako zbierať informácie z PR článkov ktoré mi neponúknu žiasnu hodnotu a prehrabavať sa balastom. Som človek ktorý si nechá poradiť a rád sa pýta. ????
lukasiak
03.09.21,11:27
Ďakujem krásne, naozaj ???? Určite odtiaľ odčerpám pár dobrých rád.
buchač
03.09.21,12:16
Mne jedno jak lanský sňah....
ALE si si istý, že si natrafil na správne fórum ?
Lebo toto je fórum účtovníkov a nie odborníkov na autá.
Poznámka - pre úplnosť dodávam, že nie som ani účtovník a ani automechanik...;) Ale v okolí mám dostatok odborníkov, s ktorými skonzultujem problematiku...jeden z nich je aj môj adoptívny syn-vyučený v odbore s praxou vyše 20 rokov.

Tým skúsených myslíš koho ?
Opýtaj sa Misofta, že koľko už kúpil áut a na akom momentálne jazdí. :D Lebo svojho času spomínal, že naposledy sedel za volantom niekedy pred XX rokmi v Š 120...