*Stefan*
03.09.21,14:08
Ahojte, prosim prispevok na opatrovanie, ktore vyplaca UPSVAR moze dostavat aj osoba, ktora je v exekucii? Dostane sa k tym peniazok v 100% vyske, t.j. 508 euro, alebo na tie peniaze tiez siaha exekucia?

Vopred dakujem za odpovede.
Mila123
03.09.21,13:00
*Stefan*
03.09.21,15:04
Dobry den, dakujem za reakciu, obdobny clanok som uz cital, ale ani tu nie je jednoznacna odpoved na moju otazku, a to ci moze siahat na tento prispevok, konkretne prispevok na opatrovanie ZTP alebo nemoze. Ak mi to to viete z toho vycitat, budem vdacny. Dakujem.
jslancik
04.09.21,10:59
čo myslíš, pod ktorý bod výnimiek by to mohlo patriť? keď ti to teda nie je jasné, tak niekde to asi "vidíš".
buchač
04.09.21,13:06
Podľa § 111 ods. 2 EP „exekúcii nepodliehajú dávka v hmotnej núdzi a príspevky k dávke poskytované podľa osobitného predpisu, dávky sociálnej pomoci alebo peňažný príspevok na kompenzáciu sociálnych dôsledkov ťažkého zdravotného postihnutia a peňažný príspevok za opatrovanie poskytované podľa osobitného predpisu a štátne sociálne dávky, ak osobitný predpis neustanovuje inak.“
*Stefan*
04.09.21,19:55
Bod 6:

veci, na ktoré sa poskytli dávky v hmotnej núdzi a príspevky k dávke poskytované podľa osobitného predpisu, peňažné príspevky na kompenzáciu ťažkého zdravotného postihnutia poskytované podľa osobitného predpisu a opatrenia sociálnoprávnej ochrany detí a sociálnej kurately finančného charakteru poskytované podľa osobitného predpisu,
*Stefan*
04.09.21,20:07
Dakujem za odpoved, lenze v mojom pripade povinnou osobou (exekuovanou) je osoba, ktora opatruje (ta osoba ma prijimat prispevok), nie ZTP opatrovana osoba. Kompenzaciu za opatrovanie ma podla zakona prijmat opravnena osoba, teda osoba, ktora opatrovanie vykonava. Ak viete mi odpovedat priamo na moju otazku z praxe, budem vdacny. Zakon ako je napisany, priamo neodpoveda na tuto otazku, a neda sa to ani vydedukovat z toho. Dakujem.