Simpatak
03.09.21,19:11
Nestihol som odhlásiť auto ktoré je vyradené dočastne z evidencie na nového majiteľa do 30 dní. Pri kúpe sme sa rozprávali o tom ze takáto situácia môže nastať (s čím nemal problém a že keď tak,spravíme to nanovo) .Pretože som dosť pracovne vyťažený a nakoľko som v deň predaja musel odísť z SK a naspäť som sa vrátil po 30 dni, zavolal som mu či to celé môžeme spraviť nanovo. Chlapík mi odpovedal že ,,on čakal celý mesiac, a že potom ho rozobral a že nevie čo dalej'' Chcem podotknúť že všetky papiere od auta mám ja. On má ,,len" kupnopredajnu zml. (Aj ja ju mám) a poslal mi splnomocnenie na prepis ktoré prepadlo po 30dni. Ako to riešiť ďalej?
Žabinka
03.09.21,17:45
Vlastník vozidla alebo držiteľ vozidla je povinný dostaviť sa na orgán Policajného zboru (dopravný inšpektorát) najneskôr do 30 dní odo dňa uplynutia doby dočasného vyradenia vozidla z evidencie, inak ho orgán Policajného zboru (dopravný inšpektorát) ho predvolá.
pozri https://www.mindop.sk/ministerstvo-1/statny-dopravny-urad-4/info-o-prevadzkovani-vozidiel/docasne-vyradenie-vozidla
Tzn. choď na DI s dokladmi od auta, Špz a PZP, predĺžiš si dočasnè odhlásenie za poplatok, a hneď ho na základe splnomocnenia odhlásiš na nového majiteľa..
ale nerozumiem tvojej vete že ...a poslal mi splnomocnenie na prepis ktoré prepadlo po 30dni... ako prepadlo, máš na splnomocnení dátum jeho platnosti? ak áno, je problém pre kupujúceho urobiť nové splnomocnenie?
glen
03.09.21,17:51
nezabudni na kontrolu originality. myslim ze po 30 dnoch zanika a treba ju robit na novo.
Simpatak
03.09.21,18:06
Vlastník vozidla alebo držiteľ vozidla je povinný dostaviť sa na orgán Policajného zboru (dopravný inšpektorát) najneskôr do 30 dní odo dňa uplynutia doby dočasného vyradenia vozidla z evidencie, inak ho orgán Policajného zboru (dopravný inšpektorát) ho predvolá.
pozri https://www.mindop.sk/ministerstvo-1/statny-dopravny-urad-4/info-o-prevadzkovani-vozidiel/docasne-vyradenie-vozidla
Tzn. choď na DI s dokladmi od auta, Špz a PZP, predĺžiš si dočasnè odhlásenie za poplatok, a hneď ho na základe splnomocnenia odhlásiš na nového majiteľa..
ale nerozumiem tvojej vete že ...a poslal mi splnomocnenie na prepis ktoré prepadlo po 30dni... ako prepadlo, máš na splnomocnení dátum jeho platnosti? ak áno, je problém pre kupujúceho urobiť nové splnomocnenie?

Áno má s tým problém, neviem prečo...Splnomocnenie nieje platné 30dni automaticky? Mne sa zdá že na ňom nieje dátum platností. Bohužiaľ ho mám na SK a som zas mimo republiky. Každopádne dík za postreh,pozisťujem ešte.
Žabinka
03.09.21,18:06
nezabudni na kontrolu originality. myslim ze po 30 dnoch zanika a treba ju robit na novo.
KO robí nový vlastník vozidla, ak nestihne zaevidovať vozidlo do 30 dní od odhlásenia vozidla.. to nie je tento prípad, vozidlo ešte nebolo odhlásené na nového držiteľa, ale je docasne odhlásené..
Žabinka
03.09.21,18:07
Vlastník vozidla alebo držiteľ vozidla je povinný dostaviť sa na orgán Policajného zboru (dopravný inšpektorát) najneskôr do 30 dní odo dňa uplynutia doby dočasného vyradenia vozidla z evidencie, inak ho orgán Policajného zboru (dopravný inšpektorát) ho predvolá.
pozri https://www.mindop.sk/ministerstvo-1/statny-dopravny-urad-4/info-o-prevadzkovani-vozidiel/docasne-vyradenie-vozidla
Tzn. choď na DI s dokladmi od auta, Špz a PZP, predĺžiš si dočasnè odhlásenie za poplatok, a hneď ho na základe splnomocnenia odhlásiš na nového majiteľa..
ale nerozumiem tvojej vete že ...a poslal mi splnomocnenie na prepis ktoré prepadlo po 30dni... ako prepadlo, máš na splnomocnení dátum jeho platnosti? ak áno, je problém pre kupujúceho urobiť nové splnomocnenie?

Áno má s tým problém, neviem prečo...Splnomocnenie nieje platné 30dni automaticky? Mne sa zdá že na ňom nieje dátum platností. Bohužiaľ ho mám na SK a som zas mimo republiky. Každopádne dík za postreh,pozisťujem ešte.
buď je na splnomocnení uvedená doba platnosti, alebo je na dobu neurčitú..
Simpatak
03.09.21,18:20
nezabudni na kontrolu originality. myslim ze po 30 dnoch zanika a treba ju robit na novo.

Auto bolo dočasné odhlásené na 4r. A zostáva ešte rok. Ako to myslíte po 30 dňoch? Akože ak nastane prepis 30 dní po kúpnopredajnej zmluve. Nový majiteľ musí urobiť pri prepise na seba KO?
Simpatak
03.09.21,18:25
Žabinka ďakujem za info
Žabinka
03.09.21,18:39
nezabudni na kontrolu originality. myslim ze po 30 dnoch zanika a treba ju robit na novo.

Auto bolo dočasné odhlásené na 4r. A zostáva ešte rok. Ako to myslíte po 30 dňoch? Akože ak nastane prepis 30 dní po kúpnopredajnej zmluve. Nový majiteľ musí urobiť pri prepise na seba KO?
ale ak auto je docasne odhlásené na 4 roky, a dočasné odhlásenie stále trvá, tak aký je problém? choď s dokladmi a splnomocnením na DI a odhlás ho na toho nového majiteľa.. keď budeš na Sk.. ak teda splnomocnenie je bez dátumu platnosti..