metrix
24.09.06,15:36
Prosim neviete niekto kde zistim ako treba vypisovat formulare pre sledovanie CCP, take veci aka ma byt teplota jedal, teplota v mrazakoch a pod. ako casto ju merat, a vsetko okolo toho, pripadne kto mi vypracuje cele HCCP a kolko to vlastne stoji, pripadne ci sa da niekde na internete alebo v knihkupectve kupit nieco ako navod na vypracovanie HCCP. Dakujem za odpovede
Paula
24.09.06,13:40
Zadaj si hore na lište hľadať heslo HCCP, nájdeš k tomu príspevky.
Johanka
24.09.06,14:10
metrix
24.09.06,15:31
Neviem ci to tu nieje, alebo ci to neviem najst, ale k HCCP so tu nasla len prevadzkovy poriadok,kt. na vypracovanie ktoreho vam daju navod na hygiene, v to je aj sanitacny plan a hyg.zamestnancov, a este som tu nasla teploty chladniciek a niestnosti, najdem tu aj HCCP, teda kritic body pri priprave jedal, teplota jedal pre dokoncenim, teplota jedal po dokonceni,postupy na kontrolu skodcov, chladiaren.retazec, vizualne monitorovanie atd. neviem co este vsetko, ale je toho ovela viav, pomoze mi to niekto najst? dakujem
lenkak
24.09.06,17:13
v priloženom linku nájdeš prístupnosť informácii CCP1
http://www.porada.sk/t7104-p7-obchod-s-potravinami-a-haccp.html

Metrix dokonca som už v tom linku Tebe odpovedala, stačilo sa pridržať toho postupu.
lenkak
24.09.06,17:16
záleží ešte či máš výrobu a čoho? A teplé jedlá? Konkrétny popis tu nenájdeš, pretože tu som iba ja prikladala také typy haccp, ktoré postačuje na predaj potravín, nie na výrobu. Čo sa týka výroby informácie nájdeš v Potravinovom kódexe, tam nájdeš aj Tebou spomínané teploty. Pre Teba by bolo vhodné si preštudovať II-III časť PK, kde sú informácie hlavne o mikrobiologických požiadavkach a doporučených teplôt. Dostať aj v knihklupectve, sú to také hrubšie knižky formátu A4, cena dakedy bola okolo 1500Sk.