babicka1
05.09.21,16:49
ahojte potrebovala by som poradit všetky 3 staršie počitače sa mi pokazili teraz idem na ASUS Eee PC 1201 NL s Win XP home ale prestava mi fungovat aj tento nič sa neaktualizuje je spomalený na nervy chcem sa spýtat či by sa nedal nan inštalovat win7 skodom, ale ho nemám a chcela by som ho zadarmo mám kupený win 10 ale en tam nechcem dat nemam cdr tak neviem či by to išlo lebo ked stiahnem nejaký program tak nič nepodporuje bolo by nejake riešenie dakujem za rady
misoft
05.09.21,15:21
Teoreticky: dalo by sa. Ovládače pre Win7 na túto hračku by sa našli. Potom by boli potrebné SP (Service Pack) + aktualizácie - inak by to bolo trochu deravé. Okrem toho - W7 už nie sú podporované.
ISO s Win7 sa dá stiahnuť, dá sa vytvoriť bootovacie médium (napr. USB kľúč), ale čo so SN? Bez SN sa síce nainštaluje, ale cca po 30 dňoch bude vyskakovať upozornenie na aktiváciu. Oficiálne stránky M$ už ho ani neponúkajú, ale existuje mnoho odkazov na stiahnutie ISO Win7 - ale ako je to s kvalitou - toť otázka.
Keďže máš W10 - čo takto buď dať opraviť tie staršie (ak podporujú W10), alebo už nový stroj kúpiť? Okrem toho - ak máš W10en - pri inštalácii sa pýta na krajinu, jazyk - teda i slovenčina tam je - a pri inštalácii W10 po nastavení na SK, bude v SK.

Ale pokiaľ by si sa odhodlala k W7 na túto ASUS hračku - daj si to urobiť niekomu.
Nandrolon
05.09.21,15:22
Win7 a 10 majú takmer rovnaké min. požiadavky na HW.
Osobne preferujem legálny OS. Je to predsa len rozhranie medzi HW a užívateľom.
Ak sa teda nechceš neustále otravovať s reaktiváciou atď.
babicka1
05.09.21,16:33
na tych dvoch pokazených je win 10 ale zatial na opravu nemam som po operacii pluc mala som nador tak mi zobrali tretinu pluc a teraz davam všetko na lieky a vitaminy tak zatial to musim riešit iba takto dakujem za odpovede
babicka1
05.09.21,16:35
ja viem ale zase kupovat nový win a nepôjde mi to tak neviem čo s tym
Nandrolon
05.09.21,16:39
Myslel som že W10 už máš, nie nanovo kupovať.
Cennet
05.09.21,16:41
W 7 mam na USB. Poslat by som ti to mohla. Ale musi ti niekto vytvorit bootovane spustenie z USB
besttracker
05.09.21,16:57
zistil si si ci podporuje ovladace ?ja som skusal na starsom acery spustit win 7,ale nezohnal som ovladace na integrov. grafiku za prerobeny ovladac chceli 150 dolarou..islo iba VGA rozlisenie....
babicka1
06.09.21,13:08
ano win 10 mam kupený ale na tento by neišiel je slaby
babicka1
06.09.21,13:16
ahoj dakujem neskoro som si to pozrela kupila som si win 7 profesional ale asi som urobila blbost tiež som si to siahla na usb ale neviem čo to je botovanie tak asi to bude zase nanič
babicka1
06.09.21,13:20
tak som nainštalovala win 7 ale xp mi nešiel odinštalovat tak som iba nan inštalovala konečne som našla wifi llebo mi to neišlo ale nemôžem win7 dat do slovenčiny skušala som všetko a nejde mi to hoci všade mám označene slovenský niektore programi ako napr facebook mi nejde otvorit iba v jednoduchej verzii a nie na čom som zvyknuta niektore programy nie su podporované tak sa mi neotvoria ani antivirus a podobne neviem čo mám urobit poradite mi?
babicka1
08.09.21,18:22
mám iba 1 giga
misoft
09.09.21,04:08
Postup:
https://www.forscope.sk/poradna/windows-7-postup-instalacie/ - vyberie sa ako prvé First boot = USB device - postup nastavenia tu https://www.forscope.sk/poradna/windows-7-usb-dvd/
Keďže Win7 podporuje aj niektoré ovládače WinXP - tak by v základe mali fungovať ovládače pre pripojenie k internetu. A potom odtiaľ
https://www.asus.com/us/supportonly/Eee%20PC%201201NL/HelpDesk_Manual/
sa posťahujú ďalšie ovládače - a to pre Chipset (ten ovládač by sa mal inštalovať ako prvý - riadi spoluprácu komponentov s procesorom), LAN, WiFi, Audio, grafiku, touchpad, funkčné klávesy ATK (to sú tie hore s F - cez Fn sa ovládajú funkcie jasu, hlasitosti zapínania a vypínania napr. obrazovky a pod.), kamery, bluetooth.
Najlepšie je však si tieto ovládače stiahnuť a uložiť na nejaký USB aby sa po inštalácii doinštalovali na bežiaci Win7 (pozor, vyberať podľa toho, či tam bude Win7 32-bit, alebo 64-bit.).
Poznámka - po nainštalovaní bude asi potrebné zistiť, či Win 7 má už SP3 - stiahne sa podľa tohto
https://support.microsoft.com/sk-sk/windows/centrum-bal%C3%ADkov-service-pack-a-aktualiz%C3%A1ci%C3%AD-92bb1064-cf3b-0b94-7c57-331f7b7db3c6
pretože bez toho naozaj niečo nebude fungovať (kvôli zabezpečeniu) + stiahnuť aktualizácie.
P.S. Niektoré programy, bežiace pod WinXP bežali bez problémov aj pod Win7.

Ale pokiaľ si netrúfaš - už som písal - daj to niekomu urobiť - hoci aj v nejakom PC servise, prípadne predajni s PC technikou - tam by vedeli (nechce sa mi hľadať) stiahnuť i komplet balík aktualizácií a do 24 hodín by si mala svoj Asus aj s Win7.

P.S. Pár kľúčov pre Win7 mám vo svojom portfóliu - ale nie je zaručené, či budú platné.
babicka1
09.09.21,12:31
ja kluč mam platný nový k win 7 profesional no vyskušam skusim to sama dakujem