machovicova
24.09.06,20:46
Zakladame dceru, kt. nam bude robit IT sluzby (doteraz sme ich robili sami), cielom je presunut tieto naklady do inej spolocnosti. S tym bude spojeny aj presun majetku, ktory suvisi s touto cinnostou.

otazky:

1) Pri hnutelnych veciach urobim upravu odpocitanej dane (uplatnili sme si koeficientom, teraz predam s DPH ?). Co s vratenou DPH? Ako ovplyvni tato vratena DPH cenu obstaraniatohto majetku z pohladu DPH, uctovnictva ci DPPO?

2) Keby som presunula majetok vkladom do ZI novej spolocnosti, ako by to vyzeralo z pohladu DPH - s DPH alebo bez?

3) Ako je to zo softverom - tiez sa povatuje z ainvesticny majetok pre ucely upravy odp. dane? ...podla mna nie, ale necham si poradit.

Vopred vam dakujem za kazdy nazor a rady.
machovicova
25.09.06,18:05
Nikto mi nevie poradit? pls...
Milan Benka
26.09.06,04:55
Zakladame dceru, kt. nam bude robit IT sluzby (doteraz sme ich robili sami), cielom je presunut tieto naklady do inej spolocnosti. S tym bude spojeny aj presun majetku, ktory suvisi s touto cinnostou.

otazky:

1) Pri hnutelnych veciach urobim upravu odpocitanej dane (uplatnili sme si koeficientom, teraz predam s DPH ?). Co s vratenou DPH? Ako ovplyvni tato vratena DPH cenu obstaraniatohto majetku z pohladu DPH, uctovnictva ci DPPO?
Si plátca a preto predaj s DPH.
2) Keby som presunula majetok vkladom do ZI novej spolocnosti, ako by to vyzeralo z pohladu DPH - s DPH alebo bez?
Myslím si, že aj vklad majetku do ZI novej spoločnosti je dodaním tovaru v zmysle §8 a aj predmetom dane v zmysle §2/1a.
3) Ako je to zo softverom - tiez sa povatuje z ainvesticny majetok pre ucely upravy odp. dane? ...podla mna nie, ale necham si poradit.
Softwér- pozri §22/7-8 zákona o DzP
Vopred vam dakujem za kazdy nazor a rady.

Odpoveď máš zvýraznenú. Ak treba doplniť, spýtaj sa.
machovicova
27.09.06,19:02
Dakujem za odpoved, ale rada by som sa este k problematike vratila. Tiez si myslim, ze aj ak vkladam majetok do inej spolocnosti, tiez ide o dodanie tovaru, cize v tomto uz mame jasne, v obidvoch pripadoch - predaj aj vklad bude s DPH. Ale este k otazke c.1 : vypocitam podla §54 zakona o DPH dan, ktoru mi DU ma vratit a ako mi tato vratena DPH ovplyvni cenu obstarania?
K otazke c.3 : nemyslim si, ze mam v tomto pripade posudzovat softver podla Zakona o DzP, ale podla §54 zákona o DPH... a podla mojho nazoru toto ustanovenie sa na softver nevztahuje. Suhlasite so mnou?
machovicova
04.10.06,20:21
help... nikto mi nepomoze s otazkou c. 1?

Co sa tyka otazky c.3, tak toto uz mam odkonzultovane s p. Jablonkovou, uprava odpocitanej dane (§ 54) sa nehmotneho majetku netyka - takze davam vsetkym, ktorym to pomoze, na vedomie. :)