duridk
14.09.21,23:19
Chcel by som sa opýtať aký spôsob mam použit na zateplenie drevenice z vnutra. Drevenicu napadla zo spodu vnutorne tramy drevomorka ,tak som vnutorne poskodene vyhodil a z vonkajcich bolo poskodeny okolo prekladania z vnutornymy tramamy. Zodvihol som chalupu zalial platnu odizoloval som spodok a nakoniec aj drevo pod murivom. To iste hodlam urobit aj s vnutornymy priečkamy. Keďže drevenica nebola presne povodne osadena murovalo sa za rovno z vonkajškom takže vo vnútry vznikol odskok 50mm a niekde 30mm alebo minimum. Podotýkam hrúbka obvodoveho dreva je cca-200mm a kvadry 250mm . Vo vnutry je 180 mma kvadra 200mm. Chcel by som dat zvislo rosty zarovno muru. Na to foliu na foliu konstrukciu bud cdčka alebo drevenu do toho mineralnu vatu paropriepustnu foliu a sadrokarton. Moze byť takýto postup zvolený? Dakujem
misoft
15.09.21,06:17
Nič v zlom - ale takto zohyzdiť drevenicu - tak to treba silný žalúdok. To chceš vytvoriť nejaký hybrid?
Radšej sa opýtaj tých, čo si renovovali svoje drevenice - podľa starých postupov, s pôvodným materiálom.
duridk
16.09.21,10:16
Ja viem preco som to tak robil. Ja potrebujem radu ohladom zateplenia drevenice z vnutra.
buchač
16.09.21,10:51
duridk (Dnes 13:16) ...radu ohladom zateplenia drevenice z vnutra.
====================
Na tvojom mieste by som sa vyserondial na nejaké fóra...a toto je fórum, ktoré je zamerané na účtovníctvo a podobné serepetičky.
Takže polož tému na špecializované fórum ohľadom stavebníctva.
Ideál by bolo vyhľadať si firmu, ktorá sa zaoberá rekonštrukciám starých dreveníc.
A ako pozerám na fotky, tak je to celkom parádna drevenička...