Adamko4521
17.09.21,14:29
Zdravím, pred pár mesiacmi som dovŕšil 17 rokov a aj si spravil vodičské oprávnenie.

V zákone sa píše že do dovŕšenia 18 roka života by mala byť vedľa mňa osoba ktorá už jazdí 10 rokov a tá osoba je môj tatko ktorý po mne neustále vrieska a nadáva že aj na rovnej ceste mi to skape z neho a nemám na neho nervy.

Preto som sa rozhodol od dnes jazdiť sám, nemusíte mi tu písať nejaké vyhrážky a pod. iba ma zaujíma že ak ma chytí policajt či to bude iba napomenutie alebo čo, vôbec mi to nevadí aj keby som o ten preukaz prišiel s psycho tatkom jazdiť nebudem.
buchač
17.09.21,12:45
Preto som sa rozhodol od dnes jazdiť sám, nemusíte mi tu písať nejaké vyhrážky a pod. iba ma zaujíma že ak ma chytí policajt či to bude iba napomenutie alebo čo, vôbec mi to nevadí aj keby som o ten preukaz prišiel s psycho tatkom jazdiť nebudem.
Takže asi takto ... ZLÉ ROZHODNUTIE.

" Vodičom už v 17-tich rokoch
Vek na získanie vodičského oprávnenia skupiny B sa zníži na 17 rokov. Takíto držitelia vodičského oprávnenia skupiny B však budú môcť do dovŕšenia dospelosti – najmenej však tri mesiace – viesť vozidlo skupiny B len v prítomnosti spolujazdca, ktorý má oprávnenie skupiny B najmenej 10 rokov. Spolujazdec bude musieť mať pri sebe vodičský preukaz, nebude môcť byť pod vplyvom alkoholu či iných návykových látok. Jeho úlohou bude na mladého vodiča pôsobiť výchovne a preventívne. Vedenia vozidla bez kvalifikovaného spolujazdca sa bude pokladať za závažné porušenie pravidiel cestnej premávky. "

Máš na výber :
1. Nebudeš jazdiť s fotrom
2. Fotrovi vysvetlíš, že tadiaľto cesta nevedie...
Požiadaj ho, aby si svoje výlevy nechal pre seba, trochu sa krotil počas jazdy (veď ani inštruktor na svojich žiakov nehuláka), atď....tie svoje výhrady nech ti povie buď kľudne alebo po až po jazde.
3. Povedať, aby si si našiel niekoho iného by bolo trochu iné. Pochybujem, že máš kámošov, ktorý majú tak dlhú prax v cestnej premávke.
4. Jazdiť chceš sám...ale šak OKI. Len otázka znie, že na akom aute. Už máš vlastné alebo na fotrovom ?
Lebo ak na cudzom, tak by si mohol čeliť aj trestnému zákonu.
5. Prípadné poistné udalosti radšej ani nespomínam....

Aby som odpovedal na otázku.
Ak ťa poliš chytí, tak smola...veľká smola. Prečítaj si, čo za pálky by si mohol vyfasovať.
https://www.minv.sk/?priestupky-proti-bezpecnosti-a-plynulosti-cestnej-premavky
Adamko4521
17.09.21,12:51
no takto s ním to nemá zmysel takže tam nepomôže nič, nikoho iného mať nemôžem, čo sa týka auta máme doma 3 dve má na dvore a 1 bude moje takže je zatiaľ jeho. Len mi daj vedieť prosím ohľadom toho čo by sa stalo keby ma chytili lebo tam som to nenašiel..
Chobot
17.09.21,12:53
Bude to považované ako porušenie pravidiel CP závažným spôsobom podľa § 137 ods. 2, písm. p) zákona o cestnej premávke č. 49/2014, t.j. ako keby si viedol vozidlo bez vodičského oprávnenia. Takže minimálne pokuta a určte prídeš aj o vodičák. Sadzba pokuty je od 300 do 1300 €. Vodičák ti môžu zadržať až na 1-5 rokov.

Pravdepodobne aj záznam v trestnom registri.

Neoplatí sa riskovať. Ak neznesieš vedľa seba otca, radšej nejazdi. Alebo si nájdi niekoho iného, s kým by si vedel šoférovať. Spolujazdec nemusí byť len rodič.
Adamko4521
17.09.21,13:00
Pozri a keď ma chytia, ospravedlním sa im budem slušný poviem že už sa to nebude opakovať, a hotovo. Nemyslím si že by boli hneď taký že mi to zoberú, a nemám s kým iným jazdiť a auto je jeho.
Adamko4521
17.09.21,13:02
tá pokuta by mi nejako ani nevadila, mám niečo našetrené
Chobot
17.09.21,13:10
Pozri a keď ma chytia, ospravedlním sa im budem slušný poviem že už sa to nebude opakovať, a hotovo. Nemyslím si že by boli hneď taký že mi to zoberú, a nemám s kým iným jazdiť a auto je jeho.

S tým nepočítaj. Ale riziko je to na tebe. Potom sa tu ale nepýtaj, ako získať späť vodičské oprávnenie.
Adamko4521
17.09.21,13:12
tak už keď sa tu o tom bavíme a ak sa ti chce tak ako? čo keď mi ho zoberú? to neprežijem budem jazdiť aj tak
Adamko4521
17.09.21,13:15
proste tatka mam u riti pri nom idem a skape mi to na rovnej ceste nechcem s nim jazdiť radšej budem sam a v klude šanca že ma zastavia je 0,001% takže tak
Adamko4521
17.09.21,13:21
mam vodicak mam spravil som ho spravil tak mozem jazdit a nebudem nic riesit
buchač
17.09.21,13:50
Mám dojem (teda aspoň z toho, čo tu dávaš), že problém nebude len na strane fotra.
Ono sa tiež nie nadarmo vraví..." Hrdinov sú plné cintoríny ".
Rob, ako myslíš...v jazdení ti v podstate nik nezabráni. Dokonca tvrdíš, že budeš jazdiť aj bez vodičáku.
No, potom už len ostáva dúfať, že nikoho nesundáš dole...lebo za mrežami toho veľa nenajazdíš.
Adamko4521
17.09.21,14:08
to som povedal lebo som mal nervy, normálne pôjdem večer sa povoziť do Martina popod strečno pôjdem tam sú dobré cesty na rýchlu jazdu ale musí si človek dávať bacha, ja viem jazdiť nič sa mi nestane
Cennet
17.09.21,14:55
to som povedal lebo som mal nervy, normálne pôjdem večer sa povoziť do Martina popod strečno pôjdem tam sú dobré cesty na rýchlu jazdu ale musí si človek dávať bacha, ja viem jazdiť nič sa mi nestane
Jasne, ze vies dobre jazdit. Ved uz mas 17 a vodicak skoro mesiac
buchač
17.09.21,14:56
popod strečno pôjdem

AMEN !!! :D :D :D

Pod Strečnom je nehoda, .....
https://spravy.pravda.sk/regiony/clanok/600999-pod-strecnom-je-nehoda-cesta-do-ziliny-je-neprejazdna/
Dáša_
17.09.21,15:05
a tak však keď ti zoberú vodičík, nič sa nedeje. Skúšky urobíš znova. Isto to bolo pre teba malina.
ivka70
17.09.21,16:04
a tak však keď ti zoberú vodičík, nič sa nedeje. Skúšky urobíš znova. Isto to bolo pre teba malina.
Ale najskôr po piatich rokoch, skôr ho k skúškam nepustia :)
Adamko4521
17.09.21,17:54
nechytia ma policajti a ked sa ich pokusim ukecat
Adamko4521
17.09.21,17:55
určite nebudem čakať ROK TY KOKOS rok, nepočkám týždeň a nie to rok
Dáša_
17.09.21,18:11
Pozri, ty si rozhodnutý, že nepočúvaš nikoho. Čo ti hrozí, to sme ti povedali. Zariaď sa podľa toho. A že sa vykecáš, na to sa síce môžeš spoliehať, ale to je tak všetko.
ivka70
17.09.21,18:22
nechytia ma policajti a ked sa ich pokusim ukecat
Lebo oni su debili a budu kvoli 17 rocnemu riskovat uniformu. Lebo vie pekne rozpravat a ma nachystanych tisic dovodov, preco porusil zakon. :D
buchač
17.09.21,18:55
Klapec je silno hustý...;)
Vezme fotrovi auto, niekde ho oškrie a dostane domáce väzenie...a poliši utrú nos. :D :D :D
Chobot
17.09.21,20:31
A podľa mňa je to len trol a provokuje na porade. Myslím, že mu už nemáme čo povedať, tému uzatváram, kým sa nezvrtne debata.