Badya
17.09.21,18:30
Dostala som oznámenie o začatí kolaudačného konania a potrebujem ďaĺšie doklady ktoré neviem kde zohnať.
1./doklad o vytýčení stavby robí ho geodet?
2./Doklady o overení požadovaných vlastností výrobkov &47 staveb.zákona pozrela som zákon ale nepochopila som to.akych vyrobkov?kto mi to da?kde to zohnat?
3/doklady o výsledkoch predpísaných skušok a merani
Chapem to ako kontrolu plynoveho kotla od plynara ale kontrolu vodoinštalácie od koho?robi sa pravidelne?
Poradí mi niekto?
jslancik
17.09.21,18:14
fúha, niekto nemá elementárne znalosti. čo tak sa spýtať toho (resp. nechať to na toho), kto stavbu robil? napr. manžel, otec... niekto riešil stavebné povolenie, projekt. takisto stavebný dozor. zaujímavé, že niekto "zabudol", že dom nie je skolaudovaný a nepripravil sa na to patrične. bolo treba predĺžiť stavebné povolenie o ďalších 10 rokov :D

1. vytyčuje geodet, správne.
2. to sú certifikáty/vyhlásenia zhody. treba zohnať všetky možné k stavebným materiálom, ktoré boli/mohli byť použité. na nete ich má skoro každý výrobca.
3. pravdepodobne sú to revízne správy.

podrobnejšie informácie (zoznam) by sa dali zohnať... čo ja viem... na stavebnom úrade, ktorý to od teba pýta?
Badya
17.09.21,20:05
Vdaka za odpoveď.
No problem je v tom že rekonstrukciu robila mama ktora pred 11 rokmi zomrela na moje meno a zostalo to nedokončené z dôvodu že som nebola pritomna v SR.
Človek ktorý to na stavebnom úrade ma na starosti nie je ochotný to vysvetliť preto skúšam to takto aby som ziskala čo najviac znalosti k problemu.