glen
20.09.21,17:52
Chcem sa informovat ako riesit situaciu kedy zistim na druhry rok, ze som mal zdanitelny prijem o ktorom som minuly rok nevedel, pripadne som ho prehliadol, a teda nebol uvedeny v minulorocnom danovom priznani. Ako to riesit? Predpokladam ze sa to doplni do tohtorocneho danoveho a asi s pokutou? Specificky ide o nepravidleny prijem.
kn-alka
20.09.21,15:56
za podanie dodatočného daňového priznania pokuta nie je
marjankaj
20.09.21,15:57
Tak ako Matovič. Počkáš 5 rokov a keď ti na to neprídu, tak môžeš byť aj premiérom.
glen
20.09.21,16:01
alka: jasne ale ide mi o pripad kedy ide o dalsie danove obdobie. cize 2020 podam danove za 2019 a neskor zistim, ze v 2019 som mal este nejaky prijem ktory som nezapocital do danoveho a ze teda co s tym v v danovom za 2020 ktore podam v 2021.

majranka: diky za info, nie ze by som planoval to nechat premlcat ale dobre vediet.

realne v tejto situacii nie som, ale skoro som sa do nej dostal, nastastie som si to vcas vsimol a preto sa pytam, aby som do buducna vedel ak by sa mi to znovu stalo v reale.
marjankaj
20.09.21,16:03
za podanie dodatočného daňového priznania pokuta nie je
§155/1f
vo výške trojnásobku základnej úrokovej sadzby Európskej centrálnej banky ročne zo sumy
1.
o ktorú správca dane zvýšil rozhodnutím vydanom vo vyrubovacom konaní daň uvedenú v daňovom priznaní alebo dodatočnom daňovom priznaní alebo zaplatenú podľa osobitných predpisov bez podania daňového priznania, za správny delikt podľa § 154 ods. 1 písm. e) a f),
marjankaj
20.09.21,16:05
za podanie dodatočného daňového priznania pokuta nie je
Je to správny delikt §154/1e
glen
20.09.21,16:39
ok, cize ked to zistim, tak ku nezdanenej ciastke priratam 3x urokovu sadzbu ECB(momentalne okolo 0) a z toho zaplatim dan a zdravotnu ako normalne, spravne?
veronikasad
20.09.21,16:45
ok, cize ked to zistim, tak ku nezdanenej ciastke priratam 3x urokovu sadzbu ECB(momentalne okolo 0) a z toho zaplatim dan a zdravotnu ako normalne, spravne?
ty nič nepripočítavaš, pozdrav ti pošle daňový úrad, ak nepriznaný príjem ovplyvnil výšku dane.
Podaj dodatočné DP za rok 2019

O aku sumu nepriznaného príjmu ide ?
glen
20.09.21,17:09
ako som pisal, nejde o realnu situaciu. ale keby som to prehliadol tak tisice.



ty nič nepripočítavaš, pozdrav ti pošle daňový úrad, ak nepriznaný príjem ovplyvnil výšku dane.

ako sa o tom dozvedia, naprv im to musim predsa nejak povedat.


Podaj dodatočné DP za rok 2019



ako som pisal, islo by o pripad kedy uz by bolo neskor na opravne DP. tzn ak slo o udalost v 2019 tak by som mohol DP dat az 2021, tzn pytam sa prave na pripad kedy som nezistil udalost vcas.
veronikasad
20.09.21,17:42
Nepodávaš opravné ale dodatočné DP - na to z roku 2019 nie je určite neskoro --- Dozvedia sa to práve z podaného dodatočného DP alebo pri náhodnej kontrole do 5 rokov od termínu na podanie riadneho DP.
marjankaj
20.09.21,17:54
Nepodávaš opravné ale dodatočné DP - na to z roku 2019 nie je určite neskoro --- Dozvedia sa to práve z podaného dodatočného DP alebo pri náhodnej kontrole do 5 rokov od termínu na podanie riadneho DP.
Veronika, načo mu radíš na jeho hypotetické otázky. Aj tak je to preňho španielska dedina.
glen
20.09.21,18:02
Nepodávaš opravné ale dodatočné DP - na to z roku 2019 nie je určite neskoro --- Dozvedia sa to práve z podaného dodatočného DP alebo pri náhodnej kontrole do 5 rokov od termínu na podanie riadneho DP.

super! klucove slovne spojenie bolo "dodatocne danove priznanie". hned som to nasiel aj na financnej sprave. presne to som hladal. diky!