Dramira
21.09.21,09:21
Dobrý deň, páčia sa mi Vaše zrozumiteľné odpovede na príspevky na tomto portáli. Preto by som Vás chcela poprosiť o radu. Máme v s.r.o. v obchodnom majetku 2 osobné motorové vozidlá novšie, ktoré ešte splácame na leasing a 1 desaťročné vozidlo. Náklady na novšie vozidlá účtujeme na 100 % s tým, že sa vedie kniha jázd /tvárime sa, že sa používajú iba na služobné účely/. Keďže staršie auto má nad 8 rokov - nie je treba zdaňovať nepeňažný príjem konateľovi, účtujeme všetko na 80/20 %. Knihu jázd nevedieme. Tým pádom deklarujeme, že sa auto používa aj na súkromné účely /takto to vysvetľujeme, pretože konateľ vlastné súkromné auto nemá/? Má konateľ nákup PHM vo výške 20% z ceny, keďže ho z 20 % podľa nás používa aj na súkromné účely, spoločnosti zaplatiť alebo je to pre neho nepeňažný príjem? My to robíme tak, že 80% zo všetkých nákladov na toto auto účtujeme ako daňový náklad a 20% ako nedaňový náklad. Konateľ neplatí nič. Neviem, či to robíme správne. Myslím si, že asi ťažko nám DÚ uverí, že najstaršie vozidlo sa používa aj na súkromné účely a novšie auta čisto iba na služobné účely. Mohla by som Vás poprosiť o Vaše stanovisko k tomuto problému. Už som prečítala toľko článkov a príspevkov, že som z toho zmätená, neviem čo je najsprávnejšie, resp. čo by prešlo cez daňovú kontrolu s čo najmenšími problémami.
buchač
21.09.21,16:14
Halóóó, účtovníci...kde ste ???

P.S.:
Kuwa...sveta žiť takýmto konateľom ...
marjankaj
21.09.21,16:38
Oni:
/tvárime sa, že sa používajú iba na služobné účely/.
------------------------------------
A my sa tvárime, že tomu veríme.:cool:
marjankaj
21.09.21,16:44
V etikete je aj toto.
7. Nezadávam otázky, ktoré by sa dali kvalifikovať ako porušenie zákona.