s-a-sh-a
21.09.21,16:43
Mame Hyundai i30, r.v. 2012 s bezklucovym startovanim. Mame problem, ked sa vybije bateria v kluci, nevsimli sme si, ze by to vopred signalizovala kontrolka v aute. Odomknut sa da (vysuvacim klucom manualne), avsak nevieme najst miesto, ako sa da nastartovat. Zatial sa nam to nestalo, ale desim sa toho, ked zistime ze je vybity niekde na ceste / dovolenke / mimo domu. Niektore auta to zvyknu mat v opierke, alebo v okoli volantu... tam to nemame. Mate niekto skusenost?
misoft
22.09.21,04:48
buchač
22.09.21,05:15
Hehehe....ale saša hľadá " TO "....

P.S.:
To sú tie fasa vychytávky...na dve veci...na hovno a aby problém robili.
avalik
22.09.21,05:54
mam ulozenu nahradnu bateriu v aute
glen
22.09.21,06:17
hladal by som v manuali automobilu kedze rozne auta to mozu mat riesene rozne.
ivka70
22.09.21,11:49
aj nahradna bateria v zime pri uskladneni vo vysokych mrazoch moze odist, aj ked nebude vobec pouzita
avalik
22.09.21,11:59
s tym pocitam, pravidelne ju vymienam a pre istotu nosim dalsiu v penazenke ;)
sances
26.09.21,16:42
V Toyote treba v takom prípade priložiť kľuč na štartovacie tlačidlo
Dáša_
26.09.21,18:42
aj renaulty to majú tak
Taynee
27.09.21,12:30
Ahoj, mne sa to stalo uz 3x a prvy krat to bolo velmi vesele.
Co som sa poucila, je ze vzdy pri sebe nosim nahradnu baterku, lebo mne sa to stalo pocas statneho sviatku, vsetko bolo zavrete a baterku na pumpe takuto nemali. Baterku nosim vzdy v kabelke.
Druhy krat, ked sa mi to stalo som postupovala tak ( navigoval ma servisak ), niekolko krat som prilozila klucik na dotyk ku ploche, kde sa startuje. Priznam sa, ze som asi na 5x co som tam kruzila s tym klucikom na ploche - nastartovala. Dobre je mat vypnuty start - stop mechanizmus, lebo na krizovatke zdochnes a nenastartujes. Inak som si s tym zazila svoje, lebo moje dialkove mi vybijalo systematicky baterku a mne niekedy vydrzala dva tyzdne...
buchač
27.09.21,13:31
nosim nahradnu BATÉRIU, lebo mne sa to stalo pocas statneho sviatku, vsetko bolo zavrete a BATERKU na pumpe takuto nemali.
===================
Tak teraz čo...batériu alebo baterku ???
Taynee
27.09.21,13:38
No asi baterku do ovládača. Hm? Či máš pocit, že mám kufor so sebou, kde mi dvaja otroci ťahajú všakovaké auto komponenty? Ale ok, upravím v komentári, aby ti to nekľalo oči Ďoďu :-)
Pavol Reatic
22.10.21,20:02
Ahoj, prilož klúčik na štartovacie tlačítko, tým by si mala naštartovať. Ideálne klúčikom rovno stlač štartovacie tlačítko.