Peter Vančo
21.09.21,21:09
Dobrý deň. Prosím vás dá sa niečím natrieť drevo v exteriéri aby sa nemuselo natierať každé 3 alebo 4 roky? Lebo keď natriem altánok tak na lazure je napísané že to treba raz za tri alebo 4 roky.
Nieje prosím vás dáky náter ktorý vydrží viac rokov? Napríklad desať rokov? Alebo viac? Ďakujem
buchač
21.09.21,19:21
Hľadaj pod názvom " gél "...je hustejší ako lazúra.
Ja som kúpil pred 2-3 týždňami v Lidli. Idem realizovať niečo nové, tak aby som mal v zásobe.
https://www.google.com/search?sxsrf=AOaemvIv7cVMb4f8AZ4-ZmL_bCDZoPFAqQ:1632255089648&source=univ&tbm=isch&q=lidl+gel+na+drevo&client=firefox-b-d&sa=X&ved=2ahUKEwj05rOG8JDzAhXthf0HHUyTAscQjJkEegQIBhAC&biw=1366&bih=615&dpr=1
Neriedi sa, rovno (po premiešaní) natieraš. Výdatnosť je vcelku dobrá.
Za tú cenu sa to oplatí.
...a keď poriadne pripravíš drevo na natieranie (prebrúsenie), tak niet o čom.

Potom sú k dostaniu ešte iné, možno kvalitnejšie, ale v inej cenovej relácii. Tie sa už riedia. Tam by som sa už radil s odborníkom, prípadne si nechal farbu aj nariediť.

Koľko vydrží, toľko vydrží...čo som natieral svoje veci, tak držia...;)
No záleží, ako si náročný, ako by si si predstavoval. Lebo farba vyschne, stratí nádych...atď. Lebo pracuje všetko...či drevo dozrieva, vytvoria sa puklinky...či farba pod vplyvom poveternostných vplyvov....atď.
Peter Vančo
21.09.21,21:35
Ďakujem. Ja som sa dnes pýtal svojej mamy ci nepotrebuje natrieť domček na náradie. Ona mi povedala ze otec ešte keď žil to natrel. A niečím co vydrží desať rokov a viac. Aj som sa jej pýtal čím to natrel. Nevedela mi povedať. Spomínala dáky vosk. Ale hovorila ze nevie.
Dáša_
22.09.21,04:18
Mám vonku veľké drevené kvetináče - v podstate vyvýšené záhony, len sú na terase. Na natieranie mi poradili chemolux lignum. Vraj je to na drevo von najlepšie. Zatiaľ to tam je 3 roky a v podstate bez zmeny. Tento rok som tam pridávala ďalší a vyzerajú rovnako.
Peter Vančo
23.09.21,19:21
Ďakujem. Pozriem sa na to.
buchač
27.09.21,07:48
Opýtaj sa tu jedného z nickov, pod názvom podliak.
Ten ti je múúúúdry jak hovado.
Síce je hlúpy jak posledný cigán, ale za to je to riadne hovado...takým ja vravím exemplárny cocot.

Ešte nikdy nikomu nič riadne neporadil ale za to hodnotí až do het....šak vravím, že je to hovado.