glen
22.09.21,03:28
Papalasom zase strasi vo vezi a blikaju im farbicky na ich teoretickom semafore, takze nutia zase prevadzky k segregacii obyvatelstva.

Zaujima ma kde sa riesia pravomoci na zistovanie zdravotneho stavu zakaznikov, neviem najst ten zakon ktory urcuje kto ma pristup k zdravotnym udajom osoby, a pripadne zakazu vstupu do prevadzky(ide o apartheid?).

Urcite su nejake vyhlasky, pravdepodobne zase neplatne, ale chcem vediet aspon proti ktorym zakonom su postavene.
misoft
22.09.21,03:57
Zákon? Žartuješ? Zdravotný stav zákazníkov ty (ako napr. majiteľ) NEMÁŠ právo zisťovať. Môžeš akurát nastaviť režim prevádzky (na to vydáva ten tlstý svoje nariadenia a farbičkový semafór) - a nájdeš to v každej pérdeli napísané. A potom sa ti len môžu preukazovať.
glen
22.09.21,05:29
no tak to vnimam aj ja, lenze pozadovat informaciu o teste alebo ockovani je stale informacia o zdravotnom stave predsa.
veronikasad
22.09.21,05:34
Temu si zalozil na nespravnom fore, sem poslanci parlamentu nechodia...
Oliwa
22.09.21,06:46
Papalasom zase strasi vo vezi a blikaju im farbicky na ich teoretickom semafore, takze nutia zase prevadzky k segregacii obyvatelstva.

Zaujima ma kde sa riesia pravomoci na zistovanie zdravotneho stavu zakaznikov, neviem najst ten zakon ktory urcuje kto ma pristup k zdravotnym udajom osoby, a pripadne zakazu vstupu do prevadzky(ide o apartheid?).

Urcite su nejake vyhlasky, pravdepodobne zase neplatne, ale chcem vediet aspon proti ktorym zakonom su postavene.

Zákon č. 576/2004 Z. z. - Zákon o zdravotnej starostlivosti - ale právo na zisťovanie zdravotného stavu zákazníkov tam určite nenájdeš ;):)
kn-alka
22.09.21,07:01
misoft
22.09.21,08:28
kn-alka --toto sa týka v prípade zamestnávateľ-zamestnanec. Ale od zákazníka nemá právo žiadať nejaké údaje o zdravotnom stave - tam len môže požadovať, aby ukázali, či sú, alebo nie sú očkovaní - v aplikácii, papierom - ale len NAHLIADNUŤ, nič nesmie uchovávať (záznam by sa robil v prípade nejakých zhromaždení, akcií uzavretej spoločnosti), jednoducho - musí akceptovať, alebo nie, to čo mu zákazník ukáže (ale nemá to ako overiť).
A tak buď bude v niektorom z daných režimov (podľa "vyhlášky") a toto potom vycapí na dvere spolu s opatreniami pre vstup...
glen
22.09.21,09:02
"tam len môže požadovať, aby ukázali, či sú, alebo nie sú očkovaní" ved to je predsa to iste ako "žiadať nejaké údaje o zdravotnom stave". to si nejako protirecis misoft.
buchač
22.09.21,10:44
Kuwa...to kto mi vymazal príspevok a prečo ?
To preto, lebo som dotyčnému napísal, nech nie je lenivý a nech si náležité info vyhľadá sám ???
To preto, lebo som mu napísal, že nech nepoužíva cudzie slová, ak nevie ich význam :

Kuwa...že vraj segregácia a apartheid v súvislosti s očkovaním.
Si robíš srandu alebo si tak blbý ?
marjankaj
22.09.21,11:03
Ako si sa rozčertil.:rolleyes:
glen
22.09.21,11:10
prebehol som to a jedine cez co by sa dalo kontrolovat je poverenie na audit ktore moze dat ministerstvo avsak tam sa vyzaduje vzdelanie/akreditacia takze to je znacne nepriestrelne a teda naozaj nemoze moj zdravotny stav kontorlovat ziaden sbskar, casnik alebo obsluha skratka. diky.
buchač
22.09.21,11:10
Neblázni...
Ja a rozčertiť sa ? To si mám kaziť pekný deň takouto blbosťou ? Ma len niekedy fakt zaujíma, že čo vedie moderátorov, aby mazali príspevky, ktoré ničím neporušujú pravidlá.
Ale ak by bolo v mojej právomoci, tak by som vymazal skôr poniektoré témy okamžite po zverejnení...nakoľko ide nie raz o vyslovenú provokáciu, o lenivosť, o hlúposť zadávateľov.
marjankaj
22.09.21,11:23
Toto nebol moderátor. Ale máš pravdu, niektoré otázky hraničia so zdravým rozumom.