Jana23
25.09.06,08:20
Co vy na to? zamestnávateľ nariadil sledovanie dochádzky prostredníctvom elektronickej karty "len niektorým" zamestnancom. Podpísť takéto nariadenie, alebo nie?
Jozef I
25.09.06,06:30
Podľa mňa to diskriminácia nie je. Zamestnávateľ má právo určiť povinnosti zamestnanca individuálne, t. j. ako jeho pracovný čas tak aj spôsob evidovania odpracovaného času.
dana9
25.09.06,06:34
Shlasím s Jozef I, domnievam sa že nejde o diskrimináciu, keďže všetci zamestnanci sú rovnako povinní dodržiavať určený pracovný čas, ide len o odlišný spôsob evidencie takéhoto pracovného času.

dana:)
Jana23
25.09.06,06:53
ja len na vysvetlenie. Sedime vsetci v dvoch kancelariach. Je nas 9, z toho 5 bude sledovanych prostrednictvom karty... Ostatny vôbec.
Jozef I
25.09.06,07:07
ja len na vysvetlenie. Sedime vsetci v dvoch kancelariach. Je nas 9, z toho 5 bude sledovanych prostrednictvom karty... Ostatny vôbec.

Bral by som to ako nespravodlivosť a snažil by som sa zistiť v prvom rade motív tohto konania. Asi to nebude len tak pre nič za nič. A potom by som prípadne išiel za nadriadeným a spýtal sa na dôvod, prečo sa ide evidovať dochádzka takýmto spôsobom iba u niekoho.
Danila
25.09.06,07:10
ja len na vysvetlenie. Sedime vsetci v dvoch kancelariach. Je nas 9, z toho 5 bude sledovanych prostrednictvom karty... Ostatny vôbec.Za týchto okolností je to celkom určite istý znak diskriminácie. Zamestnanci na pracovisku sú si minimálne v povinnosti a spôsobe prezentácie účasti na pracovisku rovní.
ALDA
25.09.06,07:12
ja len na vysvetlenie. Sedime vsetci v dvoch kancelariach. Je nas 9, z toho 5 bude sledovanych prostrednictvom karty... Ostatny vôbec.

Môže sa stať, že tí, ktorí nebudú mať takto sledovanú dochádzku sú vo vedeí, alebo majú pracovné zaradenie, ktoré vyžaduje odchody a príchody počas dňa.