carolitos
23.09.21,03:36
ahoj , chcel by som sa spýtať ako je to z nárokom na odstupné... pracujem v jednej firme 2,5 roka .. teraz na základe intríg a fabulácií nového kolegu pravdepodobne budem musieť s práce odísť s tým , že mi síce bolo ponúknuté miesto v inom meste , čo som ale pre určité dôvody odmietol .... v prípade , že takýmto spôsobom , dostanem výpoveď vznikne nárok na odstupné? alebo druhý prípad , keby som mal potvrdenie od lekára , že danú prácu nemôžem vykonávať zo zdravotných dôvodov , vzniká nárok takýmto spôsobom? ďakujem za odpoveď
ivka70
23.09.21,03:58
Narok na odstupne zavisi od paragrafu, podla ktoreho by si dostal vypoved.
Ak sa zrusi tvoje pracovne miesto v meste, ktore mas v zmluve ako miesto vykonu prace a ponuknu ti miesto v inom meste, nemusis ho prijat.
Dostanes vypoved kvoli zrusenemu pracovnemu miestu a kedze PP trva dlhsie ako 2 roky, vznikne aj narok na odstupne.

Pri potvrdeni od lekara ,ze pracu nemozes nadalej vykonavat zo zdravotnych dovodov, musis poziadat zamestnavatela pisomne o preradenie na ine, vhodne pracovne miesto. Ak ta do 15 dni nepreradi, mozes okamzite skoncit PP s narokom na 2 mesacnu nahradu mzdy.

Jedine, ze by sa zamestnavatel kvoli tomu rozhodol dat potom vypoved z toho dovodu, ze nemozes zo zdr.dovodov vykonavat pracu a inu pre teba nema, vznikol by ti narok na odstupne rovnako ako v pripade zruseneho racovneho miesta.

zze/2001-311/76
carolitos
23.09.21,04:03
ďakujem