hulenica
24.09.21,16:26
Ahojte. Rada by som sa opýtala tých, ktorí už majú za sebou nejaké skúsenosti s pohovorom do štátnej služby. Na pohovore sa robí odborný test zo zákonov. Ja sa konkrétne zaujímam o štátnu službu v archíve v našom malom meste.

Avšak na test vyžadujú znalosť 8 zákonov. Ústava, zákon o archívoch a ešte pár sa celkom dajú, ale napríklad zákon o štátnej službe je príšerne náročný. Okrem toho má cez 100 strán. Ako ste sa to učili? Vedeli ste tie zákony naspamäť? Či ste si to len tak čítali? Pretože pochybujem, že tie zákony poznajú vôbec absolventi práva do posledného písmena a už vôbec tí, ktorí ten pohovor robia.

Fakt neviem vôbec aké otázky na tom pohovore čakať a som veľmi sklamaná, pretože to učenie zákona o štátnej správe mi vôbec nejde. Je tam príšerné množstvo informácií a keby som sa to mala učiť naspamäť, tak mi to trvá aj mesiac.

Môžete prosím niekto zhrnúť Vaše skúsenosti z podobného pohovoru do štátnej správy? Som momentálne dosť demotivovaná. Ďakujem.
Mária27
25.09.21,16:31
Nauč sa z toho zákona len to, čo budeš potrebovať ako štátny zamestnanec, napr. či budeš môcť mať inú zárobkovú činnosť a akú.