tamara
25.11.04,12:34
Dobrý deň, potrebovala by som poradit, či si môžem dať do nákladov faktúru za vianočné pohľadnice a na aký účet.A takisto, či si môžem z uvedenej faktúry uplatniť DPH.....ďakujem
accad
25.11.04,11:57
Lepšie je používať pojem novorečné želanie, novoročenky. Vtedy je obhajiteľný daňový náklad, že ide o prezentáciu firmy, podakovanie obchodným partnerom za spoluprácu počas roka a prejav záujmu firmy o obchodnú spoluprácu v nasledujúcom roku. Najlepšie by bolo ak by motívom nebol symbol Vianoc a v texte nebolo želanie príjemného prežitia vianočných sviatkov, ale niečo v zmysle veľa pracovných úspechov v novom roku a pod. Teda ak nepôjde o výdavok na reprezentáciu, tak máte nárok na odpočet DPH.
ZuzanaA
25.11.04,12:06
Ja to účtujem na 501 a DPH si uplatňujem.
bea
25.11.04,12:17
Ja novoročenky účtujem ako reklamné predmety označené logom firmy do 500,-- Sk, uplatňujem DPH a dávam ich do nákladov.
tamara
25.11.04,12:17
ďakujem Vám
Janna
03.12.04,06:36
A keď nakúpime pozdravy (novoročenky) cez UNICEF a text si tam dotlačíme sami.

Minulý rok som to účtovala ako iný neovplyvňujúci základ dane a v daňovom priznaní som si to uplatnila ako položku odpočítateľnú od základu dane (najviac 0,2% zo základu dane).
Ako je to toho roku?
Vedieme JU
Dakujem Jana
janaGT
03.12.04,07:00
ja som taktiež kúpila pozdravy z UNICEFU, text dotláčam sama, účtujem na 501 a 343, daňovo uznateľný náklad
marianna
03.12.04,08:14
Práve som čítala príklad v "Dane a účtovníctvo" ohľadom pohľadníc, takže ak niesú označené logom firmy, tak je to nedaňový výdavok a nie je nárok ani na odpočet dPH. Ak sú označené logom, tak sa to účtuje ako rekl. predmety do 500,- s možnosťou odpočtu DPH.
ZuzanaA
03.12.04,08:19
Keď tak nad tým rozmýšľam, veď ja aj keď tie pohľadnice označím logom firmy, tak ich predsa všetky rozpošlem obch. partnerom, takže vlastne kto vie ako vyzerali?? Alebo si ich nebodaj prefotíte a priložíte k dokladu?
babetka
03.12.04,08:24
No ja som nakupovala pohladnice v hotovosti v papierníctve a stále som to dávala na 501 a uplatnila som si aj DPH, veď keď sa poďakujem obchodným partnerom za celoročnú spoluprácu, tak je to podľa mňa výdavok na zabezpečenie príjmu. Myslím, že nejde o také sumy, aby to nebolo obhájiteľné.

Marianna - ktoré číslo dane a účtovníctvo to je?
babetka
03.12.04,08:26
Zuzi, súhlasím s tebou. Keď tam buchnem pečiatku, na ktorej je logo firmy (aj keď to už ani nepečiatkujem) tak by to mohlo byť ono, nie?
janaGT
03.12.04,08:27
súhlasím s odpoveďou babetky, my posielame napr. aj potencionálnym zákazníkom, ktorí si od nás vyžiadali napr. katalóg, resp. boli tu osobne informovať sa, tam ide tiež predsa o to, aby sme dosiahli v budúcnosti príjem.
Maxinka
08.01.13,07:13
Ja to účtujem na 501 a DPH si uplatňujem.
...ked kúpim od Nakladateľstvo umelcov....-vianočné pohľadnice, tam si vytlačím text s naším logom...môžem to dať na 501,343 alebo to dám na 513 ???? Ako to robievate VY?
Tweety
08.01.13,07:15
...ked kúpim od Nakladateľstvo umelcov....-vianočné pohľadnice, tam si vytlačím text s naším logom...môžem to dať na 501,343 alebo to dám na 513 ???? Ako to robievate VY?
5O1,343, logo už na rekl. predmetoch nie je dané zákonom. Kedže rekl. predmet nie je nikde definovaný, tak ak pohľ. ním môže byť.
Maxinka
08.01.13,07:35
ĎAKUJEM Tweety :)