Stanka959
27.09.21,08:51
Dobry den,chcela by som sa informovat ohladom prispevku na podporu mobility za pracou. Na schvalenie prispevku je potrebne dokladovat:
Výdavky na bývanie súvisiace so zmenou pobytu na účely poskytnutia príspevku sú preukázané mesačné výdavky na:
1. úhradu za plnenia poskytované s užívaním bytu alebo
2. nájomné.
Mozete mi prosim vysvetlit, ako dokladovat vydavky na uhradu za plnenia poskytovanie uzivanim bytu? Je potrebne to,aby prenajimatel si vybavil na bytovom druzstve kalkulaciu mesacnych zaloh, resp. Evidencny list, alebo staci bez tychto dokumentov jednoducho do najomnej zmluvy napisat sumu za najom a sumu za uhradu za plnenie poskytovane s uzivanim bytu?
ivka70
27.09.21,06:58
Staci najomna zmluva a dokladovat platbu najomneho.
Ved to ti vedia povedat aj na UP.
A pozor, prenajimatel musi byt danovo evidovany a tu istu sumu zo zmluvy aj davat do DP. :)
Stanka959
27.09.21,07:09
Ano, viem ze staci najomna zmluva :) ale vramci zmluvy sa pytam,ci naklady na najom a na uzivanie bytu treba nejakk dokladovat,alebo staci, ak prenajimatel spise sumu na obe polozky bez dokladovania, napr. najom250 a naklady na uzivanje bytu150 €.??
ivka70
27.09.21,07:15
Zmluva by mala byt jasna a zrozumitelna, ak ti ma po skonceni najmu vyuctovat spravne spotrebu energii, tak by malo byt jasne, co platis za byvanie a co su zalohy na spotrebu ..ci uz vody, tepla, elektriny.
Stanka959
27.09.21,07:18
Pytam sa,nakolko som videla viacero podnajomnickych zmluv, a ziadny rozpis poloziek tam nebol. Bola tam iba spisana suma za najom, a za nic ine :)