FUSSBALL
30.09.21,12:11
Ahojte, potrebujem radu. Našiel som pozemok, ktorý má družstvo v prenajme od SPF ale nevyužíva ho. Družstvo suhlasilo stým že mi danú parcelu uvolnia ale nevedia ako na to. Preto hľadám riešenie ako to spraviť. Pozemok je samostatna parcela ktorú vôbec nevyužívajú. Keď som si zažiadal o prenajom na SPF tak mi to bolo samozrejme zamietnuté nakoľko daná parcela je zazmluvnená s družstvom. Ako spraviť to aby družstvo (ktoré súhlasí s uvolnením parceli) už nebolo zazmluvnené a aby nefigurovalo v SPF ako najomca danej parceli ? Vopred ďakujem za odpoveď.
Mária27
30.09.21,10:15
podnájom
FUSSBALL
30.09.21,10:47
Pokial má družstvo danú parcelu zazmluvnenú v najomnej zmluve tak mi to nikto nedá do prenajmu. Preto potrebujem vedieť ako to vyriešiť.
Mária27
30.09.21,13:50
nie do prenájmu, ale do podnájmu - zmluvu s tebou uzavrie družstvo
FUSSBALL
30.09.21,14:05
Aha ale v tom zas vidím teda problém že oni majú zmluvu na vyuźitie pôdy na polnohospodarske účely a ja to chcem na neplnohospodarske. Nemôže SPF mať voči tomu výhrady ?
Lebo pôvodne som si to takto predstavoval že mi to dá do podnajmu družstvo ale oni sa mi vyjadrili že sa toho kludne vzdajú a že si to mám vybavi't s SPF priamo.