ndobrovodsky
30.09.21,14:18
Zdravim.
Na pracovisku zamestnávateľ zabezpečuje pitný režim, máme tam automat na vodu. Do teraz sme si pitie mohli napustiť do fliaš a mať ich pri sebe. A teraz už zamestnávateľ nechce dovoliť tie flaše. Automat, ďaleko, veľa pijem v robote, zváram plameňom. Môže zamestnávateľ toto nariadiť? Veď každých 15 min nemôžem chodiť piť, ani to by sa mu nepáčilo. Ďakujem za odpovede.
ivka70
30.09.21,12:20
Zamestnavatel moze urcit, ze voda na pracovisku vo flasiach nesmie byt skladovana (napr. z hladiska bezpecnosti), ale mal by urcit miesta, kde tu vodu mozete mat odlozenu.
Ak je to miesto pri automate s vodou, tak tam budes chodit, aj kazdych 15 minut.
ndobrovodsky
30.09.21,12:27
No veď to aj tak v poslednom čase sledujú koľko krát zastavíme, že nezváram. A teraz keď sa budem chcieť napiť, radšej nebudem piť, lebo aj to bude zlé že veľa sa prechádzame. Cesta tam + čas strávený pitím= cca 4 minuty, to ked spravim 5 krat za smenu tak sa mi zníži výkon
ivka70
30.09.21,12:30
Tak poziadajte zamestnavatela, nech vam vytvori miesto na odkladanie flias s vodou pri pracovisku.

Pit treba, najma ked zvaras. Taketo uvahy su dost od veci, o chvilku si date pampersky, aby ste nemusli na WC, lebo klesne vykon?
ndobrovodsky
30.09.21,12:48
Pampersky zas nie, ale očakávanie každého zamestnávaľa je vždy vyšší výkon, niekedy na úkor kvality. Rýchlo zváraj, už tu je kamion. Tovar nedokončený, neprekontrolovaný, nezabalený ale kamion tam už je.
buchač
30.09.21,14:14
Ak máš odvahu, tak :
- oplieskaj šéfinkovi vyhlášku o ksicht...
https://www.zakonypreludi.sk/zz/2016-99#p8
- povedz mu do ksichtu, nech si príde skúsiť potiahnuť jednu smenu na dieľni miesto sledovania kamier

Ja by som si kľudne nosil svoju minerálnu vodu a zamestnávateľ by mi mohol akurát tak fúkať múku do riti.
ndobrovodsky
30.09.21,15:03
No veď aj som si myslel, aj to tak spravím. Ďakujem za odpovede