Jakub C
01.10.21,10:57
Zdravím, po roku som zanechal štúdium na VŠ a chcem sa spýtať kde napísať túto informáciu. Údajne sa píšu dosiahnuté vzdelania zostupne, teda od VŠ po SŠ a podobne. Ale ako to je s neukončeným VŠ vzdelaním? Nakoľko SŠ s maturitou má vyššiu hodnotu... Ďakujem
Tweety
01.10.21,09:06
Kedže si VŠ neukončil, nemáš VŠ vzdelanie dosiahnuté. Do cv ho neuvádzaš. Ako dosiahnuté teda ostáva SŠ s maturitou.
Jakub C
01.10.21,09:09
Vďaka
ivka70
01.10.21,10:47
Ak je ten rok VS relevantny k pozicii, na ktoru sa hlasis, je dobre ho v zivotopise uviest. A uvedies ho rovnako ako ine skoly - od do ten rok, ake studium, akurat nedas ziadne ukoncenie.
Nebudes napriklad musiet vysvetlovat rocnu medzeru v zivotopise.
Jakub C
01.10.21,11:11
Vďaka, áno súvisí s danou pozíciou pri hľadaní, len som sa pýtal či ho mám dať pred SŠ na 1. miesto alebo pod SŠ ako menej relevantné, nakoľko štúdium som zanechal.
misoft
01.10.21,12:07
Ak to zamestnávateľ nepožaduje, prípadne prac- pozícia nepožaduje - tak ten 1 rok VŠ ani nespomínaj - nakoľko si tú školu NEUKONČIL - teda je to, ako keby si ani neštudoval na VŠ.
ivka70
01.10.21,12:37
Daj to casovo, od najstarsieho smerom k novsiemu.
Ak to suvisi s pracou, moze ti to pomoct. Take odporucanie sme dostali v rodine od personalistov, ked zistili, preco je medzera v zivotopise.
buchač
02.10.21,14:31
Vzdelanie
Pri niektorých pozíciách je vzdelanie kľúčové. Preto ho pravdivo uveďte. Zamestnávatelia si zvyknú vypýtať aj dokumenty o ukončení vysokej školy, takže naozaj nemá zmysel zavádzať. Čo však robiť ak školu nedokončíte? Nech sú vaše dôvody na neukončené vzdelanie akékoľvek, napíšte si ho do životopisu. Vždy viete situáciu objasniť a ak ste štúdium neukončili z lenivosti, tak to zamestnávateľ určite pochopí.
https://neumannconsulting.sk/zivotopis/