Melinda
25.09.06,09:52
Dobrý deň. Podľa § 131 ods.2 písm. g) Zákonníka práce môžem zamestnancovi zraziť zo mzdy náhradu za dovolenku, na ktorú stratil nárok - čerpal dovolenku na ktorú nemal nárok. Ako je to v tomto prípade s odvodmi do soc. a zdrav. poisťovní? Znížim o túto sumu vymeriavací základ pre poistné (vlatne hrubú mzdu) a odvediem za ten mesiac v ktorom som zrazila náhradu za dovolenku menej poistného do poisťovní? Ďakujem za odpoveď.
Martinella
25.09.06,08:00
Dobrý deň. Podľa § 131 ods.2 písm. g) Zákonníka práce môžem zamestnancovi zraziť zo mzdy náhradu za dovolenku, na ktorú stratil nárok - čerpal dovolenku na ktorú nemal nárok. Ako je to v tomto prípade s odvodmi do soc. a zdrav. poisťovní? Znížim o túto sumu vymeriavací základ pre poistné (vlatne hrubú mzdu) a odvediem za ten mesiac v ktorom som zrazila náhradu za dovolenku menej poistného do poisťovní? Ďakujem za odpoveď.
Áno, tým že mu zrazíš náhrady za prečerpanú dovolenku, krátia sa aj VZ do SP aj ZP. Min.VZ 6900 Sk však musí byť dodržaný.
Melinda
25.09.06,08:06
A nejaký opravný výkaz nemusím poslať do poisťovní? Myslím za ten mesiac v ktorom čerpal dovolenku.
jankasm
25.09.06,08:11
A nejaký opravný výkaz nemusím poslať do poisťovní? Myslím za ten mesiac v ktorom čerpal dovolenku.

Nie, opravný výkaz netreba, pretože neopravuješ starú výplatu. Ty mu to len v tejto výplate zrazíš a urobíš normálne výkaz.
Melinda
25.09.06,08:19
Ďakujem za odpovede.
rrrrr
31.10.06,06:54
Preco musi byt zachovany min. VZ 6900Sk, kedze predtym som mu dala viac do VZ pre poistne a teraz opravujem VZ za predch.obdobia.