trojanhorse
04.10.21,07:57
Dobrý deň,

pred 21 dňami sa mi na vnútornom ďasne v oblasti extrahovanej pravej 8 (extrakcia pred 7 rokmi) vytvoril bolestivý opuch. Nakoľko mám od detstva problémy s aftami, pripisoval som to vytvoreniu afty a liečil som to natieraním Mundosalom. Po cca 7 dňoch neustálej bolesti (a bolesti pravej krčnej uzliny) som pri natieraní tohto miesta pocítil na špičke opuchu tvrdé miesto, ako keby rástol zub. Šiel som na zubnú pohotovosť. Tam mi urobili RTG zubov. Vyšetrili ma postupne 3 zubári s tým, že nevedia, o čo môže ísť, že sa s tým nestretli. Predpísali mi Entizol 3x denne a Curaprox 2x denne výplach. Kontrola mala byť o týždeň. Po týždni bolesti ustúpili na znesiteľnú mieru, opuch už nie je, ale na mieste opuchu mi ustúpilo ďasno do takej miery, že je cca 0,5cm kosti vonku z ďasna. Lekári si nevedia rady, čo to je, ani jeden z nich sa s tým nestretol. Spočiatku som si myslel, že to môže byť exostóza, ale toto sa lekárovi nezdalo. Teraz čakám do konca týždňa na ďalšiu kontrolu a keď sa stav nezlepší, skúsia vybrať zo 7 zuba nervy a prečistiť zubné kanáliky. Ale je to vlastne pokus-omyl. Prosím, nestretol sa niekto s takýmto problémom? Je to nepríjemné, je to ako keby mi vyrastal 3 zub, čo je samozrejme nezmysel. Zároveň, všetci vieme, že každá návšteva zubára je veľmi drahá záležitosť a nerád by som chodil na pokus-omyl drahé zákroky, kde výsledok je nejasný...Ďakujem.
veronikasad
04.10.21,13:50
Ak chces pokojne spavat, navstiv este jedneho zubára, v špecializovanej onkochirurgickej ambulancii...
Mila123
04.10.21,13:55
prečo onko?
Kvaka
04.10.21,14:15
Skús sa objednať tu: Klinika stomatológie a maxilofaciálnej chirurgie LFUK a OUSA, riešia tam napríklad ulomené kosti pri extrakcii, aj iné komplikované stavy.
veronikasad
04.10.21,14:23
Pre istotu, aby sa vylucilo onko ...
buchač
04.10.21,14:24
...a nebude to mať súvis s týmto ?
https://www.porada.sk/t139422-imunita.html#post1392089

Ktorý okres má takých zubárov, čo si nevedia dať rady ?
trojanhorse
04.10.21,17:09
Alopécia je už dávna minulosť. Ako prišla, tak odišla. A je to okr.Galanta...
buchač
04.10.21,17:33
Nemal som na mysli práve konkrétne alopéciu...skôr to iné slovíčko = IMUNITA.
Zuby, ďasná, dutina sú dosť náchylné na imunitu.

No ja neviem, ale okresné pracoviská nebudú asi na tak vysokej úrovni ako sú tie vyššie...ale samozrejme, nie je to pravidlo.

Možno keby si pridal nejakú fotku, možno by sa dalo posunúť niekde ďalej. Kuwa...ale že traja doktori nevedia určiť dg, tak to je vcelku dosť sila.
Ja osobne by som si nenechal špárať v hube systémom pokus-omyl....dokonca za peniaze.