Hody
05.10.21,16:42
Vedeli by ste mi poradiť, momentálne mám zmluvu na HPP do konca októbra 2021, od 1. 11. by som chcel zriadiť internetový inzertný portál s platobnou bránou. Čo k tomu musím spraviť: založiť si živnosť, jednoosobovú s.r.o.-čku alebo ako postupovať, čo by bolo pre mňa najvýhodnejšie?

Ďakujem za každú radu
veronikasad
05.10.21,15:28
počas evidencie na UP nemôžeš podnikať ...
Hody
05.10.21,16:50
Áno, to viem, že počas evidencie na UP nemôžem podnikať, práve preto sa snažím dovtedy zistiť info ako postupovať aby som sa tam nemusel evidovať. Moc sa v tomto systéme nevyznám tak práve preto som sem písal či je tu niekto kto by mi vedel poradiť ako začať podnikať, poradiť ako postupovať a pomohol mi posunúť sa vpred?
jslancik
05.10.21,17:18
skús použiť vyhľadávanie, je tu o tomto xyz tém. nie si ničím špeciálny prípad, ako by si si mohol myslieť.
Dáša_
06.10.21,04:11
Na začiatok, keď netušíš, čo a ako úplne by stačila živnosť. Lebo tá sa ľahko zakladá, ľahko ruší. Nie je zložité ani založenie jednoosobovky, ale s tým je väčšia starosť a hlavne, ak to prestane ísť, je ťažšie sro zrušiť. Respektíve drahšie.

Po pravde ale odpoveď na túto otázku je zložitejšia. Bolo by treba poznať tvoje plány. Lebo internetový portál to nie je urobiť predajnú stránku na FB. To nebude zadarmo. Tam sa bude treba pripraviť na investície. Posúdiť, koľko peňazí bude na začiatok do toho vraziť. Ako presne si to predstavuješ. Posúdiť aj riziká. Je tu otázka, či budú potrebné aj úvery. Alebo či to plánuješ urobiť sám. Veľa otázok. Až potom by som si trúfla úplne dať odpoveď
mari2x
06.10.21,07:10
Každý nejako začínal , ale takto, že nič neviem, ale teoreticky sa to naučím,je odvaha.
PS
To akože u teba by zverejnovali inzeráty a platili za to ? Prečo? Optimista!
Hody
06.10.21,12:22
Pretože risk je zisk a ako sa hovorí, odvážnym šťastie praje, tak preto... ;)
Hody
06.10.21,12:24
Ďakujem za prvý pozitívny komentár... Poslal som Vám súkromnú správu
jslancik
06.10.21,18:49
lenže iba odvaha nestačí. a ak je spojená s lenivosťou a absenciou základných znalostí, tak úspech je "zaručený"...
Hody
06.10.21,20:49
Vážený nick name jslancik, nejdem na Vás plytvať svoj drahocenný čas a ani energiu. Ak chcete poradiť tak poraďte, ak nie, tak Vás poprosím nekomentujte. Nie som zvedavý na Vašu zbytočnú kritiku a hejtovanie… Keby som bol lenivý tak sa tu nepýtam na rady a sedím doma na zadku a tak ako Vy píšete, že ja mám absenciu v základných znalostiach ohľadom ekonomických veciach, tak Vy môžete mať absenciu vo veciach ohľadom civilného letectva v ktorom sa pohybujem vyše 7 rokov a nevyčítam Vám to. Človek sa učí celý život… Prajem Vám pekný deň
romana147
07.10.21,16:18
A PREčO odchádzaš z letectva - zle platia?













,
Hody
07.10.21,18:47
Neplatia zle, ja som celkom spokojný ale neprotestoval by som keby trosicku zvýšili ???? a neodchádzam od letectva, aj naďalej plánujem pracovať v tejto sfére ale vždy počas zimného obdobia je menej práce ako v lete a ešte k tomu letecká doprava je stále trošičku ovplyvnená aj kvôli kovidu takže budem mať viac voľného času a preto sa chcem pustiť do niečoho nového...