martin.33
10.10.21,11:08
Ahojte mam otazku, resp. aj dve.

Planujem na ca. 40-rocnom dome zaizolovat plochu strechu - 10 cm polystyren tepelna + hydroizolacia fatra folia. Chcem to jednak koli zime (mensi unik tepla), jednak koli letu (velka horucava od ciernej strechy) a samozrejme aj proti vode. Kolko ca. by ma stal m2? aktuale mam pnuku 5.100é, je to ca 110 m2 (+ v tom nejake "zaveterne listy").

Dalsia otazka - medzi strechou a stropom je vraj nejaky odvetravaci priestor so skvarou (? povedal mi znamy, stavebnik). Ma v takom pripade vobec zmysel davat tepelnu izolaciu na vrch, ked medzi strechou a stropom je nejaky otvoreny priestor (vidim "prieduchy" z boku hore na muroch), kadial tak ci tak moze prudit v zime studeny, resp v lete horuci vzduch a ochladzuje/ohrieva storpoy izieb?

Dakujem za kazdu odpoved.
buchač
10.10.21,11:00
Kolko ca. by ma stal m2? aktuale mam pnuku 5.100é, je to ca 110 m2
=================
Jedna ponuka je o ničom...je potrebné osloviť aspoň tri firmy.
Ja som si pozrel inzeráty...zavolal a informoval sa na cenu za 1 m2.
Obhliadka je už o niečom inom...to sa už ide do konkrétností a tým pádom aj do ceny.
Pri tejto obhliadke sa dá vždy debatovať o cene...a ja som z prvotnej sumy ušetril pekných pár stovák. ;)

Osobne by som ale včul veľmi nerozmýšľal...ceny vstupných materiálov idú neskutočne hore...aleže kuewsky hore.
martin.33
11.10.21,08:41
ano, to je prvotna cena po obhliadke, o tej sa este budeme bavit...a ten narast cien vsetkeho na tiez neskutocne tesi...
martin.33
11.10.21,08:55
trochu podrobnejsie ak sa da, z tohto nie som muderejsi ani google mi nepomohol.

odvertranie pouzitych materialov - na co pouzitych? Na streche, v interieri...?

ako sa moze nieco odvetrat, ked tam neprudi vzduch?

ja si to predstavujem tak, ze medzi stropom (ktory vidim v izbach pod strechou) a samotnou strechou je nejaky "duty"priestor, vyplneny skvarou, kadial prudi vzduch (pomedzi tu skvaru), vetracie otvory vidim pod strechou na 2 protilahlych stranach domu z bokov domupo obvode.

dik.
kimno
24.12.21,12:57
jJa som to robil cca pred 10 rokmi... norska hydro folia Protan. Nezabudni potom zateplit všetky steny .... Inak budeš mať na stenách plesne