maries1940
11.10.21,07:40
Dobrý deň, chcel by som poprosiť o radu. Moja mama, ktorá je už dlhšiu dobu na dôchodku, chcela v roku 1996 podnikať s výživovými doplnkami. Vtedy si podala žiadosť o živnosť, keďže to požadoval dealer a táto jej bola schválená, bolo jej pridelené IČO. Mama nakoniec však nikdy nepodnikala a nikdy nepodávala žiadne daňové priznanie. Teraz jej 1.x po tak dlhom čase prišlo zo Všeobecnej zdravotnej poisťovne, oznámenie o výsledku ročného zúčtovania, s nulovým výsledkom. Mama mi to teraz priniesla, že nevie čo má robiť. Mama má teraz 81 rokov, chcem sa spýtať, keďže nikdy nepodnikala, nikdy nepodávala žiadne daňové priznanie, lebo to nikto od nej nechcel, hrozia jej nejaké, sankčné poplatky, keďže oficiálne neukončila činnosť? Treba oficiálne ukončiť, aj po toľkých rokov živnosť, stačí na to zo strany mamy nejaké, čestné vyhlásenie? Mama je starší človek a myslela si že keď nikdy nepodnikala, nezarobila žiadne peniaze a o živnosť si žiadala ako dôchodkyňa, tak nemusí nič ukončovať. Ďakujem za každú, dobrú radu, odborníka. J
ivka70
11.10.21,05:43
Zivnost urcite treba ukoncit ....
veronikasad
11.10.21,09:11
skontroluj podľa mena alebo IČO, či živnosť je ešte aktívna na www.zrsr.sk, ak ano, treba ju zrušiť.