kajuška159
11.10.21,13:16
Ahojte,
účtujeme spôsobom A.
V priebehu účt.roka, keď prišla objednávka z istej firmy, som zistila, že v účtovnictve nemám daný tovar pričom na sklade ano.
(..redpokladám, že to vzniklo tým, že na krabici od dodávateľa je označené 10 párov topánok, ale bolo tam 10 ks.

Čiže sme vydávali opakovane menej, čo si ani jedna strana nevšimla.)

Potrebujem to vyfakturovať. Ale na sklade nemozem ist do minusu.

Mám to znova prijať na sklad, aj ked to už bolo raz predané??

Aký to je prípad: 132/648 či 132/504?
avalik
11.10.21,16:37
nerozumiem ... vyfakturovane bolo spravne ale ty potrebujes vyfakturovat? topanky sa predavaju na jednotlive kusy kusy? kto preberal tovar? skladnik? prevzal tolko co bolo na dodacom liste?
kajuška159
13.10.21,06:01
Ide o opakované dodávky. Myslím, tým že ked objednali napr. 10 parov, tak sme vyfakturovali 10 parov. Ale v skutocnosti odislo 5 parov. Uctovne sme zo skladu vydali 10 parov, ale 5 ostalo fyzicky na sklade a tak sa to nakopilo. Myslim, ze ten prebytok takto mohol vzniknut.

Skladnik preberal tovar. To co bolo napisane na zalepenej krabici od dodavatela bral za smerodajne. Neotvaral vraj velke krabice ci to tak je.

Ide o to, že teraz prisla dalsia objednavka. Ja v uctovnictve nemam uz na sklade nic, ale fyzicky ano. Ked urobim vydajku, pojdem do minusu. Nemozem ich znova prijat na sklad, raz uz boli prijate. Ako to urobim spravne, nech to sedi v uctovnictve? Ci uz len urobit fakturu a nevydavat zo skladu? Som nova:-(