nya
12.10.21,11:34
Dnes istá učiteľka za mojej neprítomnosti vyhodila mne a mojim spolužiakom náš osobný majetok (teda peračník a zošit pripravený na nasledujúcu hodinu ktoré som si nestihla vziať pretože som vykonávala potrebu na toalete) do koša pretože z jej pohľadu sme mali neporiadok pričom väčšina z nás ešte len desiatovala a nestihla si nič odložiť. Daná učiteľka nás po celú dobu urážala a povedala citujem ,, Ja budem rešpektovať vaše práva, až keď sa naučíte nechávať poriadok na laviciach." a nazvala nás nezodpovednými, hlúpymi a drzími keď sme sa za seba postavili. Naša triedna učiteľka to nerieši a povedala že by urobila to isté. V dôsledku tohoto to budem riešiť sama a rovno s riaditeľom pretože väčšina rodičov nemá záujem o svoje deti a odmietajú to riešiť
ivka70
12.10.21,09:38
Kazda skola ma svoj školský poriadok, s ktorym ste sa na zaciatku skolskeho roka oboznamili. Tam je aj postup pri staznostiach.
Nastudujte a postupujte podla neho.
ivka70
12.10.21,09:40
tak mala si to pripravene na nasledujucu hodinu alebo si to nesihla upratat, lebo si bola na toalete? :) Ved si uz v prvom popise situacie protirecis .... inak, stazovat sa musi zakonny zastupca, ak nie ste plnolete ....
buchač
12.10.21,09:52
povedala citujem ,, Ja budem rešpektovať vaše práva...
================
Ja vravím niečo podobné. Ono sme už pomaly ako v Amerike...decko má svoje práva, ale svoje povinnosti nepozná (respektíve nechce poznať).

...a vieš ty čo, decko moje ?
Ak by si bola moja dcéra, tak máš smolu.

Na druhej strane by učiteľka nemala takto postupovať, lenže niekedy sa ani niet čo čudovať...dnes je učiteľstvo pomaly rizikové povolanie.

P.S.:
By ma zaujímalo, o ktorý ročník sa jedná.

P.S.:
Trochu popracuj na slovenčine...napočítal som v texte 7 chýb.
Taynee
13.10.21,13:10
Na čo konkrétne sa ideš teraz sťažovať? Ideš za riaditeľom školy riešiť, že ti vyhodila peračník a zošit? Vyhodila ti ho do koša pri škole ku ktorému si sa už nedostala? Vznikla ti škoda jej konaním? Vieš to vyčísliť v akej výške? Vznikla ti iná majetková ujma - opäť vieš to vyčísliť? Aké postupy podľa teba porušila učiteľka predmetným konaním? Ak píšeš, že ta celú dobu urážala, môžeš byť konkrétna? Aké urážlivé a hanlivé slová použila - okrem nezodpovedný, hlúpy a drzý?

Moje odporúčanie. Škola je slabý odvar z reálneho života a hlavne práce.
Čo najskôr sa nauč prijať aj negatívnu spätnú väzbu, to je nevyhnutné pre tvoj ďalší progres. Zároveň sa musíš naučiť rešpektovať autority. V práci budeš mať totiž častokrát podobného šéfa a budeš musieť fungovať.. lebo inak budeš neprispôbivá a problematický zamestnanec.
Na sťažnosť u najvyššieho šéfa - riaditeľa si priprav argumenty. Naštuduj si školský poriadok. Dosť možné, že budú potrebovať tvojho rodiča ako zákonného zástupcu. Ak vôbec s tebou riaditeľ bude chcieť hovoriť - lebo, budeš sa čudovať, riaditeľ nerieši peračníky v koši, ale závažnejšie problémy v škole týkajúce sa žiakov.
duves
13.10.21,18:06
Ja som ako majster odborneho vycviku likvidoval najdene cigarety. Nesťažoval sa nikto.
jslancik
13.10.21,18:08
likvidoval súkromne po skonfiškovaní? :D
duves
13.10.21,18:15
Nie, bol som a som stale nefajčiar. V ruke som ich pomačkal a vyhodil do smetneho koša.
duves
13.10.21,18:22
Vraj mladí túžia po poriadku.
buchač
13.10.21,18:43
duves (Dnes 21:06) Ja som ako majster odborneho vycviku likvidoval najdene cigarety. Nesťažoval sa nikto.
======================
Na to si ale nemal právo.
Otázka znie tiež, že čo znamená v tomto prípade " nájdené cigarety ".
Lebo ja to chápem tak, že si prehľadal osobné veci...či ?

Poviem aj inak.
Na strednej sme mali povolené fajčiť (okrem 1. ročníka)...samozrejme, že na vyhradenom mieste.
Na zemiakových brigádach sa fajčilo bežne pred profákmi.

Nesťažoval sa nikto...veď jasné. Žiaci radšej oželeli pár cigariet, ako by mali doma držkovú.
buchač
13.10.21,19:25
Nejaké sťažnosti veľmi nepomôžu...ale keď myslíš.
Je vôbec otázne, či henten " problém " je vôbec pravdivý. Za seba poviem rovno, že sa mi to veľmi nezdá...nechce sa mi totiž veľmi veriť, že by si niečo také učka dovolila (ale výnimka potvrdzuje pravidlo)
--------------------------------
Odhliadnuc od protirečenia, ktoré spomenula ivka, je zaujímavé tiež toto :

" V dôsledku tohoto to budem riešiť sama a rovno s riaditeľom pretože väčšina rodičov nemá záujem o svoje deti a odmietajú to riešiť. "

Takže žiačka bude riešiť, lebo väčšina rodičov nemá záujem.
Takže je na mieste otázka...ako sú na tom rodičia danej žiačky ? Tiež nemajú záujem ?

...a riaditeľ ? Ten je zvyčajne neutrálny, má iné na hlave. Je rád, že v dnešnej coroňáckej dobe má kto vôbec učiť a nebude sa zapodievať " problémami " pubertálnej a rozmaznanej dievčinky.
duves
14.10.21,19:47
Nikde nepíšem, že som niekomu otvaral ja sam tašku, alebo batoh. Ty si domyšlatel, ako polepetko Matovič.